گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز پنج شنبه,۲۳ام آذر ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی چهارشنبه,۲۲ام آذر ۱۳۹۶

دولت به صورت جدی مطالبات خانواده قربانیان فاجعه منا را پیگیری کند

گیلانیان : عضو فراکسیون روحانیت مجلس دهم گفت: لازم است دولت به صورت جدی مطالبات خانواده قربانیان فاجعه منا را پیگیری کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی افتخاری به ضرورت پیگیری احقاق حقوق خانواده قربانیان حج در فاجعه منا اشاره کرد و گفت: لازم است دولت به صورت جدی مطالبات خانواده قربانیان فاجعه منا را پیگیری کند چنانچه اگر عزیزان خود آنها بودند و کوتاهی صورت نمی‌دادند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر همواره زنده نگه داشتن مسأله فاجعه منا و طرح آن در مجامع و نهادهای بین‌المللی تا احقاق حقوق خانواده قربانیان، افزود: البته رئیس جمهور زیر چتر رهبری دستوراتی برای پیگیری سریع و جدی صادر کرده لذا لازم است وزارت خارجه و سازمان حج و زیارت نیز در این خصوص جلساتی را جهت نحوه ورود به این قضیه داشته باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه حجاج ایرانی مظلومانه در منا به شهادت رسیدند، گفت: امروز وظیفه ما این است که یاد و خاطره این شهدا را زنده نگه داریم و نگذاریم خون آنها با بی‌توجهی‌ها و عدم مسئولیت پذیری سعودی‌ها پایمال شود.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: دولت عربستان باید در قبال توطئه علیه حجاج که البته آن را کوتاهی می‌دانند، پاسخگو باشند و حق صاحبان آن را به آنها باز گردانند؛ سعودی‌ها خود استاد ساختن کوه از کاه هستند اما در زمینه فاجعه منا قصد دارند این اتفاق را به هر طریقی بسیار پیش پا افتاده و طبیعی جلوه دهند لذا لازم است مسئولان دستگاه دیپلماسی در تمام مجامع بین‌المللی مرتبط از این فاجعه یاد کنند.


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار