گیلانیان
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ Monday, 22 April , 2019
شهریور ۲, ۱۳۹۷ کد خبر : 68685 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

امام‌جمعه رشت :

دولت بگوید حجم عظیم نقدینگی کجا سرازیر شده است

دولت بگوید حجم عظیم نقدینگی کجا سرازیر شده است

گیلانیان : امام‌جمعه رشت با بیان اینکه دولت بگوید حجم عظیم نقدینگی کجا سرازیر شده است گفت: با روی کار آمدن دولت یازدهم، میزان نقدینگی ۵۰۰ هزار میلیارد تومان بوده و در سال ۹۶ نیز از سوی بانک مرکزی نقدینگی موجود بیش از دو برابر اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجت‌الاسلام‌والمسلمین رسول فلاحتی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه رشت با اشاره به ویژگی دولت‌ها در نظام اسلامی اظهار کرد: مردم باید در انتخاب دولت‌ها به ویژگی‌های مهم توجه کنند، چراکه در موقع انتخابات، برخی موارد انتخاب را فراموش کرده و به آن توجه نمی‌کنیم.

وی با اشاره به آغاز هفته دولت بیان کرد: کار انقلابی و جهادی، پرنشاط، شایسته‌سالار، مردمی، خدمتگزار، قانون‌مدار، فسادگریز نه فساد آفرین، از ویژگی‌های کار دولت در نظام اسلامی است و این دولت باید همواره از اشرافی گری دور بوده و با آن مبارزه کند.

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه موقعیت مردم در قبال دولت اسلامی باید حمایت حکیمانه، نقد منصفانه و نظارت هوشمندانه باشد افزود: نقدها درباره همه دولت‌ها باید منصفانه بوده و دولت را از خود بدانیم نه از بیگانه و دولت را تخریب نکرده انصاف را رعایت و خیرخواه جامعه باشیم و نقدها را به نفع مردم سوق دهیم.

فلاحتی با تأکید بر اینکه باید ویژگی‌های یک دولت کارآمد در نظام اسلامی به‌درستی اجرا شود گفت: با روی کار آمدن دولت یازدهم در سال ۹۲، بر اساس اعلام بانک مرکزی میزان نقدینگی ۵۰۰ هزار میلیارد تومان بوده و در سال ۹۶ نیز از سوی بانک مرکزی نقدینگی موجود بیش از دو برابر اعلام شده است.

امام‌جمعه رشت با اشاره به فرمایشات رهبری معظم نظام در دو سال گذشته درباره دولت بیان کرد: رهبری بارها فرموده‌اند این حجم از نقدینگی به هرجایی سرازیر شود آنجا را نابود می‌کند بنابراین، باید این نقدینگی به سمت تولید، کشاورزی و مسکن هدایت شوند.

وی با بیان اینکه سؤال مردم در هفته دولت این است که آیا این حجم نقدینگی در صنعت، کشاورزی و مسکن سرازیر شده است یا خیر افزود: دولتی‌ها درباره این سؤال که آیا این حجم عظیم نقدینگی به سمت کارخانه‌های ورشکسته سوق پیداکرده است یا خیر پاسخ دهند.

امام‌جمعه رشت با اشاره به وضعیت اقتصادی زیرخط فقر کارگران گفت: کارگران با حقوق یک‌میلیون تومان فقیرتر از فقر بوده و با این اوضاع مشکلات بسیاری را برای این قشر زحمتکش ایجاد کرده است.

فلاحتی با انتقاد از شرایط نامطلوب بیمه‌ای کارگران افزود: دولت به بیمه‌ها بدهکار است و سؤال اینجاست که این حجم نقدینگی چه شده است؟

وی با اشاره به اهمیت پاسخگویی مسئولان خطاب به کارگزاران دولتی گفت: در هفته دولت به مردم بگویید چقدر کارخانه ایجاد، چه تعداد کارخانه‌های ورشکسته بازسازی و چه تعداد از کارگرهای بیکار شده را به کار برگرداندید؟

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه والله مردم اگر صداقت ببینند آرام می‌شوند بیان کرد: مگر مردم درصحنه حاضر نیستند؟ من به مسئولان میگویم این مردم را به این‌سو و آن‌سو ندوانید، از کاغذبازی‌ها بپرهیزید چراکه مردم ما عاقل هوشمند و زیرک هستند و هیچ‌چیز برای مردم پوشیده و پنهان نیست.

فلاحتی با بیان اینکه این نظام به‌آسانی به دست نیامده و محصول تلاش علمای زیادی بعد از غیبت کبری امام زمان (عج) است گفت: امروز تمام مردم دنیا انقلاب اسلامی را به‌عنوان الگویی برای آینده جوامع خود می‌دانند پس باید قدر مردم را بدانیم چراکه مردم در همه صحنه‌ها پای‌کار بوده و از انقلاب اسلامی دفاع کرده‌اند.

وی با بیان اینکه برخی‌ها در دنیا از تمکن مالی برخوردار شده و دست خدا محسوب می‌شوند افزود:
افرادی که دارای تمکن مالی هستند باید به‌عنوان دست خداوند بر روی زمین از گرفتاران و کسانی که در تنگنای مالی قرار دارند حمایت کرده و مشکلات آن‌ها را برطرف کنند.

امام‌جمعه رشت با اشاره به اهمیت تشکیل خانواده اظهار کرد: در اسلام وراثت، خانواده و محیط اجتماع در تشکیل خانواده مؤثر است.

وی با بیان اینکه اندیشمندان علوم اجتماعی با تأکید بر اهمیت وراثت، خانواده و محیط اجتماع در تشکیل خانواده، آن را به نام خود بیان کرده‌اند گفت: سالیان دور، اسلام در بیان چنین ویژگی‌های مهمی پیش رو بوده و آن‌ها را در تشکیل بنیان خانواده مهم عنوان می‌کردند.

فلاحتی با اشاره به اهمیت وراثت در تربیت فرزندان افزود: دانشمندان غربی نیز از تأثیر خانواده ازجمله دایی بر فرزند سخن گفته‌اند که سال‌ها قبل نیز اسلام به آن اذعان داشته است.

وی با اشاره به اینکه وراثت، خانواده و محیط اجتماعی سه ضلع مؤثر در شخصیت‌سازی فرد است بیان کرد: افراد در انتخاب همسر باید به ویژگی‌هایی ازجمله ایمان، تقوا، توجه کنند چراکه سرلوحه انتخاب درست توجه به این دو ویژگی مهم است.

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه تقوا عاملی است که خانواده را از آلوده شدن به گناه بازمی‌دارد افزود: مادر و پدری که دارای ایمان قوی و تقوای الهی هستند، جامعه از آسیب فرزندان آن‌ها در امان بوده چراکه شاکله شخصیتی آن‌ها از خانواده‌های باتقوا نشأت گرفته است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

قابل توجه رییس شورای اسلامی شهر رشت :

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

به بهانه گلایه استاندار از جذب غیر قانونی 670 نفر در گیلان:

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

به بهانه افشاگری در باره آدینه و مصلی و ...

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

آغاز برداشت گل گاو زبان در اشکورات رودسر

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رودسر خبر داد:

آغاز برداشت گل گاو زبان در اشکورات رودسر

حرکت عظیم مردمی در امداد به سیل‌زدگان از آموزه‌های قرآن و شهداست

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم:

حرکت عظیم مردمی در امداد به سیل‌زدگان از آموزه‌های قرآن و شهداست

ارتش و سپاه بازوان قدرتمند ایران هستند

فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش :

ارتش و سپاه بازوان قدرتمند ایران هستند

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz