گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز سه شنبه,۲۱ام آذر ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی سه شنبه,۲۱ام آذر ۱۳۹۶

دولت تا ۶ سال دیگر هم درخصوص حقوق‌های نجومی کاری نخواهد کرد/ مجلس پیگیری کند

گیلانیان : نماینده سابق مجلس درخصوص عدم اقدام دولت در موضوع حقوق‌های نجومی گفت: آنها دلشان نمی‌خواهد این کار به سرانجام برسد زیرا خودشان اولین کسانی هستند که پایشان گیر است.

مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران در مجلس نهم درباره عدم ارائه گزارش شفاف دولت درباره حقوق‌های نجومی گفت: آنهایی باید درباره حقوق‌های نجومی اقدامی داشته باشند که خود ذی‌نفع هستند و به همین دلیل است که اقدامی صورت نمی‌گیرد.

وی در ادامه افزود: هنگامی که سخنگوی قوه قضاییه می‌گوید هیچ پرونده‌ای در رابطه با حقوق‌های نجومی برای رسیدگی به این قوه ارجاع نشده به این معنی است که دولت عین خیالش نیست در حالی که بیشترین کسانی که از این مساله سود برده‌اند و ذی‌نفع بوده‌اند، مسئولان رده‌بالایی و اجرایی هستند؛ بنابراین نه حالا بلکه تا ۶ سال دیگر هم آنها کاری نمی‌کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم دومین علت عدم اقدام دولت در برخورد با نجومی‌بگیران را اینطور توصیف کرد که مثلا می‌گویند آقای فلانی آنقدر حقوق می‌گیرد که زیاد نیست زیرا اگر این حقوق را به او ندهیم به جای دیگر می‌روند و یا جذب بخش خصوصی می‌شود بنابراین این پول حق اوست و باید به او بدهیم.

رحماندوست با بیان اینکه مجلس بیشترین قدرت و ابزار را برای موضوع پیگیری حقوق‌های نجومی دارد، گفت: با توجه به اینکه کل حساب و کتاب‌ها و پرداخت‌ها از طریق وزارت اقتصاد صورت می‌گیرد، لذا اگر یک فرد دارای ۴ فیش حقوقی باشد بنابراین با یک جمع‌بندی از اطلاعات موجود و رسیدگی فوری به این موضوع می‌توان اطلاعات مشخصی را دریافت کرد و می‌توان فهمید که مدیران چه میزان دریافتی دارند.

وی خاطرنشان کرد: اینکه این اقدامات از سوی مقامات دولتی صورت نمی‌گیرد علتش این است که دلشان نمی‌خواهد این کار به سرانجام برسد زیرا خودشان از اولین کسانی هستند که پایشان گیر است.


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار