گیلانیان
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ Friday, 9 December , 2022
دسامبر 24, 2015 کد خبر : 44377 خبر ها

استاندار گیلان :

دولت تدبیر و امید از ظرفیت‌های قومی و مذهبی به درستی استفاده کرده است

دولت تدبیر و امید از ظرفیت‌های قومی و مذهبی به درستی استفاده کرده است

گیلانیان : جشن آغاز هفته وحدت با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان و استاندار و با شرکت هزاران نفر از اهل تسنن و تشیع صبح امروز در مسجد فاروق اعظم اسالم تالش برگزارشد.

دکتر نجفی دراین مراسم  با بیان اینکه مردم تالش با فرهنگی بزرگ و قدمتی دیرین مردمان وحدت گرا هستند گفت : همدلی مردمان تالش از لحاظ قومیت ، زبان و هم زیستی در کشور مثال زدنی است.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد : سفارش مقام معظم رهبری برای نزدیکی و انسجام بین مذاهب اسلامی در تالش به خوبی انجام شده است .

دکتر نجفی افزود : با تدبیر دولت تدبیر و امید از ظرفیت‌های قومی و مذهبی به درستی استفاده شده و همین نگاه در استان نیز وجود دارد. و در پست های مدیریتی و سیاسی استان نیز از برادران اهل سنت بهره گرفته شده است .

استاندار گیلان با بیان اینکه در خدمت رسانی هیچ تفاوتی بین عزیزان سنی و شیعه قائل نیستیم افزود : مسئولین وظیفه دارند حداکثر رفاه و آسایش را برای مردم فراهم کنند

وی گفت : همه باید تلاش کنیم با خدمات رسانی در حوزه‌ های مختلف این وحدت و انسجام را تقویت کنیم

استاندار گیلان با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری  حضور قوی مردم را پشتوانه بزرگی برای نظام اسلامی دانست و افزود : مردم گیلان با وحدت همیشگی بار دیگر در  انتخابات شرکت خواهند کرد  و همانند گذشته صحنه‌های پر شوری از شور و شعور بالای سیاسی خود را خلق می نمایند .

در این مراسم که همراه با سخنرانی نماینده ولی فقیه در استان و مولودی خوانی به مناسبت ولادت پیامبر اسلام به روایت اهل سنت بود از سید نهضت حسینی نژاد از چهره های فرهنگی و شاعران اهل سنت که اشعار بسیاری با مضامین تقریب مذاهب سروده است قدردانی شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی