گیلانیان
دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 6 February , 2023
دسامبر 20, 2013 کد خبر : 23232 خبر ها

دولت روحانی در صورت فشار آمریکا مذاکره را تعطیل کند

دولت روحانی در صورت فشار آمریکا مذاکره را تعطیل کند

گیلانیان : آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در نماز جمعه این شهر با اشاره به قرار گرفتن در آستانه اربعین امام حسین (ع) اظهار کرد: عدد اربعین در اسلام جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی با بیان اینکه اگر برخی از اعمال و رفتار به عدد ۴۰ برسد تکالیف ویژه‌ای دارد، گفت: عدد ۴۰ سبب بالا رفتن ارزش عبادت است و اگر گناهی صورت گیرد، کیفر بسیار دارد.

خطیب جمعه رشت با اشاره به روایتی از پیامبر (ص) تصریح کرد: اگر انسانی چهل روز کارهای خود را برای خدا انجام دهد، نهرهای حکمت، دانش و معرفت از بر زبانش جاری می‌شود.

وی اظهار کرد: اکنون مراسم بزرگداشت امام حسین (ع) در کشورهای مختلف دنیا برگزار می‌شود.

قربانی به حضور میلیونی مردم در اربعین حسینی در کربلا اشاره کرد و یادآور شد: وهابیون و تکفیری‌ها با بمب‌گذاری‌ها می‌خواهند مانع حضور مردم در این اجتماع بزرگ شوند اما مسلمانان اربعین حسینی (ع) را بهتر از سال‌های گذشته برگزار می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: بیداری دنیای اسلام با زنده نگه داشتن حماسه حسینی (ع) تحقق پیدا کرده است.

امام جمعه رشت با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه به آمریکا و غرب اعتماد نداریم اما برای مذاکره مخالفت نمی‌کنیم، تصریح کرد: هنوز مرکب توافق نشست ژنو خشک نشده است که آمریکا ۱۷ شرکت و افراد حقیقی و حقوقی را تحریم کرده است.

وی به تهیه طرح ۲۰ تا ۳۰ نفر از سناتورهای آمریکایی علیه ایران اشاره کرد و متذکر شد: این طرح می‌گوید اگر ایران غنی‌سازی را تعطیل نکند، مسئله حقوق بشر را رعایت نکند، حق رژیم صهیونیستی را به رسمیت نشناسد و حزب‌الله لبنان و سوریه را حمایت کند تحریم‌های جدید علیه این کشور اعمال شود.

قربانی با بیان اینکه دولت روحانی باید به مسایل توجه داشته باشد، یادآور شد: اگر دولت گام به گام عقب‌نشینی کند آمریکا گام به گام جلو می‌آید.

وی با هشدار به دولت روحانی تصریح کرد: اگر دیدید بعضی جاها فشار بی‌حساب وارد می‌کنند، مذاکره را تعطیل کنید.

امام جمعه رشت به سالروز حضرت عیسی (ع) در ۴ دی اشاره کرد و متذکر شد: برای تمام پیامبران الهی حرمت قایل هستیم و آنها را قبول داریم.

وی با تأکید بر اینکه عیسی (ع) بنده خدا است خاطرنشان کرد: عیسی (ع) ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر پیرو دارد، اما پاکی و طهارت در این پیروان کم پیدا می‌شود./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی