گیلانیان
دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ Monday, 26 July , 2021
مارس 12, 2020 کد خبر : 77579 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده مردم رشت در مجلس:

دولت مشوق‌های مالی برای کادر درمان و مردم درنظر بگیرد

دولت مشوق‌های مالی برای کادر درمان و مردم درنظر بگیرد

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خدمات گسترده کادر درمانی و متضرر شدن مردم در پی کرونا، خواستار در نظر گرفتن مساعدت‌ها و مشوق‌های مالی از سوی دولت برای آنها شد.

جبار کوچکی‌نژاد با تقدیر از خدمات کادر درمانی استان درپی شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور کادر درمانی اعم از پزشکان، پرستاران و نیروهای خدماتی در کنار سایر نیروهای بیمارستانی و دانشگاهی خدمات ارزنده‌ای به مردم ارائه کرده‌اند که شایسته تقدیر است.

وی با بیان اینکه انتظاراتی کادر سلامت استان از مسؤولان دارند که بخشی از آن ها ملی است، افزود: دولت باید یک بسته حمایتی و پشتیبانی ناشی از پرداخت معوقات کادر سلامت و تشویقی‌ها را در کنار مجهز کردن کادر سلامت به ملزومات بهداشتی مهیا کند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه دولت علیرغم در نظر گرفتن مشوقان مالی برای کادر سلامت، باید تسهیلاتی را نیز برای مردم در نظر بگیرد، تصریح کرد: دولت باید در پی شیوع ویروس کرونا که بسیاری از اصناف و کسبه‌ها از کار دست کشیدند؛ از تاکسی‌داران، دکه‌داران و مغازه‌داران گرفته تا مردم از جمله اقشار اجتماعی آسیب‌پذیر، بسته حمایتی را در نظر بگیرید.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بر لزوم رفع نواقص ساختاری و بروکراسی به جهت مقابله اصولی با کرونا ویروس تاکید کرد و گفت: همه دستگاه‌های عضو ستاد مقابله با کرونا ویروس باید پای کار باشند نه اینکه تنها دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت درمان و آموزش در سطح کشور در صف مقدم مبارزه با این مهاجم ناخوانده قرار بگیرد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با تاکید بر اینکه تمامی وزارتخانه‌ها باید پای کار باشند و برای از بین بردن ویروس کرونا تلاش مضاعف کنند، تصریح کرد: بر اساس مصوبات جدید وزارت صنعت معدن و تجارت وظیفه تولید و توزیع ملزومات لازم بهداشتی حتی برای بیمارستانها، وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی مسؤولیت قرنطینه استان‌ها، کنترل ورود و خروج افراد در کشور و حتی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و وظیفه در اختیار گذاشتن مراکز درمانی و بیمارستان‌های خود در اختیار سلامت استان را بر عهده دارد در حالی که در ابتدای مقابله با ویروس این وظایف همگی بر عهده وزارت بهداشت بود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتظار این بود تا رئیس جمهوری و معاون اول آن فرماندهی میدان مبارزه با ویروس کرونا را بر عهده بگیرد، گفت: وقتی فرماندهی میدان عرصه بسیار بزرگی همچون مبارزه با ویروس کرونا به دست یک وزیر سپرده می‌شود معلوم است که سایر وزرا از یک وزیر حرف شنوی نخواهند داشت و در نتیجه انتظار بود رئیس‌جمهور یا معاون اول آن فرماندهی میدان را برعهده بگیرند.

کوچکی نژاد با اشاره به خدمات گسترده کارهای درمانی نظامی، سپاهی، بسیجی و سایر دستگاه‌های اجرایی در مقابله با ویروس کرونا گفت: برای مقابله با ویروس مهاجم کرونا تمامی دستگاه‌ها و مردم پای کار آمدند و لازم است آن دسته از فارغ‌التحصیلان یا دانشجویان رشته‌های پزشکی و پرستاری نیز وارد میدان شده و همچون دوران دفاع مقدس به صورت منظم و منسجم ساماندهی شوند تا هر چه سریعتر کنار را شکست بدهیم.

 وی بر لزوم رعایت بیش از پیش مردم و جدی گرفتن آنها نسبت به شیوع ویروس کرونا تاکید کرد و گفت: آنطور که ما مطلع هستیم خط۰ر شیوع ویروس کرونا بسیار جدی است و مردم بهتر است در خانه بمانند چون ترددهایی که در شهر یا مبادی ورودی استان نیز انجام می شود بنا بر ضرورت و تهیه آذوقه هایی است که لاجرم باید صورت بگیرد و نمی‌توان جلوی آنها را گرفت.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد