گیلانیان
یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023
دسامبر 31, 2013 کد خبر : 23422 خبر ها

بائوج لاهوتی :40میلیارد تومان اعتبار برای عملیات بهزراعی

دولت ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار به صنعت چای اختصاص می دهد

گیلانیان : نماینده مردم لنگرود در مجلس با اشاره به نتایج جلسات مجمع نمایندگان استان گیلان با حجتی در وزارت جهاد کشاورزی،گفت: پس از برگزاری جلسات متعددبا حجتی و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی برای نخستین بار دولت ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار به صنعت چای کشور اختصاص می دهد.

مهرداد بائوج لاهوتی با اشاره به نتایج  جلسات مجمع نمایندگان استان گیلان با حجتی در وزارت جهاد کشاورزی،گفت: پس از برگزاری جلسات متعدد برای نخستین بار دولت  ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار به صنعت چای کشور اختصاص دهد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: پس از برگزاری جلسات مدون مجمع نمایندگان استان گیلان در وزارت جهاد کشاورزی با وزیر جهاد کشاورزی و سایر مسئولان ذی ربط، بالاخره مقرر شد که دولت حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار به صنعت چای کشور تخصیص دهد که حدود ۶۰ میلیارد تومان آن به صورت یارانه چای به چایکاران پرداخت شود و مابقی که حدود ۴۰ میلیارد تومان است برای به زراعی باغات چای اختصاص یابد.

این نماینده مردم درمجلس نهم، اظهار داشت: با توجه به اینکه سال های بسیار زیادی است باغات چای به علت اینکه توجیه اقتصادی مناسبی برای چایکاران نداشته به زراعی نشدند، امسال دولت ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای به زراعی باغات چای تخصیص داد.

عضو کمیسیون عمران مجلس، با تأکید بر اینکه این اقدام دولت بسیار کارشناسانه و صحیح است، گفت: به طورحتم چایکاران با به زراعی باغات خود در سال جاری می توانند میزان برداشت چای را در سال های آتی افزایش دهند.

گفتنی است در دو ماه گذشته هرهفته یک جلسه درخصوص توسعه و ساماندهی وضعیت صنعت چای کشور در وزارت جهاد کشاورزی با حضور مجمع نمایندگان استان گیلان ، وزیرجهاد کشاورزی ، معاونان وزارت جهاد کشاورزی، معاونان سازمان مدیریت وبرنامه ریزی ومعاونت راهبردی ، استاندار استان گیلان و رئیس سازمان چای کشور برگزار می شد.

با توجه به اینکه باغات چای نیازمند به یک بازسازی اساسی هستند به همین جهت یکی از محورهای اصلی این جلسات به زدایی باغات چای بود که در این جلسات مقررشد به زدایی باغات چای ظرف ۵ سال صورت گیرد و اعتبارمورد نیاز آن از محل تسهیلات و کمک های بلاعوض تأمین شود./منبع : خانه ملت

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی