گیلانیان
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ Saturday, 28 January , 2023
دسامبر 2, 2011 کد خبر : 4431 خبر ها

به مناسبت 10 آذر :

دومین کنگره شهید میرزا کوچک جنگلی و ۱۴۰ شهید روحانی گیلان

دومین کنگره شهید میرزا کوچک جنگلی و ۱۴۰ شهید روحانی گیلان

گیلانیان به گزارش سفیر سبز : دومین کنگره شهید میرزا کوچک جنگلی و ۱۴۰ شهید روحانی گیلان در حضور حضرت آیت الله قربانی ، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت و با شرکت اقشار مختلف و با سخنرانی حجت الاسلام مجتبی ذوالنور ، نماینده سابق ولی فقیه در سپاه در محل مصلی رشت برگزار شد.
در این کنگره ابتدا به مناسبت ایام محرم نوحه خوانی و سپس پیام دکتر احمدی نژاد ، رئیس جمهور توسط استاندار گیلان قرائت شد سپس حجت الاسلام ذوالنور ، دبیر کل کنگره شهدای روحانی کشور طی سخنانی در مورد نقش به سزای روحانیت در دفاع مقدس و حضور آنان در گردان های مختلف بعنوان فرماندهان قرارگاه و گردان ها و تشویق و ترغیب رزمندگان به مقاومت و ایثار و همچنین ترغیب مردم گفت : روحانیون همواره در طول تاریخ در عرصه‌های خون و خطر پیشتاز بوده که یکی از مظاهر بارز این حماسه آفرینی، حضور پر رنگ روحانیت در دوران دفاع مقدس است .
وی با اشاره به نقش‌آفرینی کلام روحانیت در دفاع مقدس، افزود: وجود امام راحل در رٱس روحانیت توانست نقش ارزنده‌ای را در دفاع مقدس ایفا کند.
دبیر کل کنگره شهدای روحانی کشور افزود : تریبون‌های نماز جمعه، هیئت‌ها، مراسم‌های مذهبی و معنوی بلندگوی کلام روحانیت برای ترویج حضور پررنگ ملت در دفاع مقدس بود.
وی با اشاره به آمار ۲٫۵ برابر شهدای روحانیت در دفاع مقدس و گمنامی بسیاری از روحانیون در دفاع مقدس یادآور شد: بسیاری از شهدای روحانی هیچ اثری در پرونده اعزام، مدارک خود و حتی روی سنگ قبرشان از روحانی بودنشان نیست و این اوج اخلاص مومنان به خداست و ما در اغلب دیدار ها خود با خانواده های شهدای روحانی شهدای روحانی جدیدی را کشف می کنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی