گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
ژانویه 20, 2013 کد خبر : 16570 خبر ها

برای توسعه بخش کشاورزی گیلان

دو هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال اختصاص یافت

دو هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال اختصاص یافت

گیلانیان : معاون برنامه ریزی استاندار گیلان از اختصاص یک هزار میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی و یک هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال از محل منابع بانکی برای توسعه بخش کشاورزی گیلان خبر داد.

ˈمحمدحسین اصغریانˈ اختصاص این مبلغ به حوزه کشاورزی را امری بی سابقه عنوان و اظهار کرد: با بهره گیری از این میزان اعتبار، تحولی عظیم در این بخش اتفاق می افتد.

وی با اشاره به کاهش حدود هفت تا هشت هزار شغل در بخش کشاورزی به دلیل مکانیزه شدن ابزار و ادوات کشاورزی و نیز تغییر کاربری و کم شدن اراضی در چند سال اخیر افزود: یکی از اهداف در نظر گرفته شده از اجرای این طرح، ترمیم ظرفیت اشتغال در این حوزه است.

معاون برنامه ریزی استاندار گیلان افزایش محصولات و نیز تولید ثروت در استان را از دیگر اهداف در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح عنوان کرد.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح، دو میلیون و ۵۵۰ هزار قطعه به ظرفیت تولید مرغ در گیلان اضافه می شود یعنی ظرفیت عملیاتی استان به تولید هشت میلیون قطعه مرغ در هر ماه می رسد.

وی بیان کرد: از یک هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته از محل منابع بانکی، تاکنون ۷۰۰ میلیارد ریال قرارداد منعقد شده و در حال پرداخت است و ۴۷۰ میلیارد ریال باقی مانده نیز تا پایان امسال به واجدین شرایط پرداخت می شود.

به گفته اصغریان؛ مهلت جذب یک هزار میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته از محل صندوق توسعه ملی نیز تا پایان خردادماه سال آینده خواهد بود.

وی پرداخت این تسهیلات را برای اشتغال زایی در بخش کشاورزی با تاکید و اولویت بر نقش فارغ التحصیلان جوان دانشگاهی عنوان کرد.

معاون برنامه ریزی استاندار گیلان اضافه کرد: برای هر شهرستان متناسب با استعدادها، ظرفیت ها و نیروهای شاغل در بخش کشاورزی سهمیه ای در نظر گرفته شده که رودبار، بیشترین سهم را داراست.

وی شهرستان های رشت و رودسر را در رده های بعدی عنوان کرد.

اصغریان یادآور شد: به همه افرادی که بتوانند مجوزهای لازم را از سازمان جهاد کشاورزی و سایر نهادهای مرتبط با حوزه کشاورزی اخذ کرده و طرح های ارائه شده آنها مطابق با استانداردهای تعریف شده باشد، این تسهیلات پرداخت خواهد شد.

وی افزود: حداقل سهم آورده متقاضیان ۱۰ درصد پیش بینی شده ولی در بخش هایی مثل صنایع تبدیلی، این میزان بیشتر است.

استان گیلان دارای حدود ۲۳۰ هزار هکتار زمین شالیزاری، ۳۲ هزار هکتار باغ چای و بیش از ۱۰ هزار هکتار اراضی زیر کشت مرکبات است.

منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی