گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ Thursday, 1 December , 2022
فوریه 22, 2016 کد خبر : 46231 خبر ها

دو هزار و ۵۰۸ شعبه اخذ رأی در گیلان پیش بینی شده است

دو هزار و ۵۰۸ شعبه اخذ رأی در گیلان پیش بینی شده است

گیلانیان : رئیس ستاد انتخابات گیلان گفت: در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری، دو هزار و ۵۰۸ شعبه اخذ رأی در استان پیش بینی شده است.

محمد احمدی پور اظهار کرد: از مجموع دو هزار و ۵۰۸ شعبه اخذ رأی پیش بینی شده، دو هزار و ۱۶۱ شعبه ثابت و ۳۴۷ شعبه نیز سیار است.

وی ادامه داد: ۴۰ هزار نفر از عوامل اجرایی، نظارتی، بازرسی، امنیتی و حفاظتی نیز کار برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری را عهده دار هستند.

احمدی پور با بیان اینکه در شعبه های اخذ رأی، پنج هزار و ۱۶ صندوق جمع آوری آرای مردم مستقر می شود، افزود: به منظور تسهیل در مشارکت مردم، تعداد صندوق های اخذ رأی ، سه درصد بیش تر از انتخابات مجلس نهم است.

رئیس ستاد انتخابات گیلان با بیان اینکه تمامی اقدامات برای برگزاری مناسب انتخابات در استان پیش بینی و شرایط برای حضور پرشور مردم فراهم است، گفت: تشکیل مستمر جلسات ستاد انتخابات استان و هدایت هیأت های اجرایی فرمانداری های استان ، ایجاد تعامل بین هیأت های اجرایی و نظارت بر انتخابات استان و مراقبت مستمر مباحث امنیتی مرتبط با انتخابات از جمله این اقدامات محسوب می شود.

احمدی پور بسترسازی برای ایجاد مشارکت حداکثری مردم در انتخابات از طریق برگزاری نشست های مختلف با احزاب و گروه های سیاسی، اصحاب رسانه و سازمان های مردم نهاد (NGO ها) ، بسترسازی فضا برای بیان نقطه نظرات و دیدگاه های جریان های مختلف سیاسی ، تمهید مقدمات اجرایی انتخابات اعم از امور پشتیبانی، فناوری اطلاعات، امکانات و ملزومات اداری، تهیه و توزیع اقلام انتخاباتی از قبیل صندوق اخذ رأی را از دیگر اقدامات انجام شده در راستای برگزاری مناسب انتخابات در گیلان عنوان کرد.

استان گیلان با افزون بر ۱۴ هزار کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر دو میلیون و ۴۸۰ هزار نفر و ۱۶ شهرستان، دارای ۱۱ حوزه انتخابیه ، ۱۳ نماینده در مجلس شورای اسلامی و چهار نماینده در مجلس خبرگان رهبری است.

در استان گیلان، یک میلیون و ۸۶۱ هزار و ۳۷۰ نفر واجد شرایط شرکت در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره انتخابات محلس شورای اسلامی هستند که از این تعداد، ۷۸ هزار نفر رأی اولی اند.

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفندماه جاری برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی