گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
اکتبر 7, 2013 کد خبر : 21755 خبر ها

رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت گيلان

دو هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش صنعت گیلان انجام شد

دو هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش صنعت گیلان انجام شد

گیلانیان : رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: در شش ماه نخست امسال، دو هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش صنعت استان انجام شده است.

علی منتظری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین در این مدت، ۲۹ فقره پروانه بهره برداری صنعتی در گیلان صادر شد.

وی ادامه داد: با راه اندازی این تعداد واحد صنعتی ۶۳۳ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار شدند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان اظهار داشت: این واحدها به طور عمده در زمینه تولید محصولات فلزی، کانی غیر فلزی، صنایع غذایی، محصولات شیمیایی و سلولزی است که در مناطق مختلف استان مستقر هستند.

وی تصریح کرد: از مهمترین واحدهای راه اندازی شده مذکور طرح توسعه فولاد امیرکبیرخزر تولیدکننده میلگرد فولادی با ظرفیت تولید ۲۵۰ هزارتن در سال، سرمایه گذاری ۴۵۰ میلیارد ریال و اشتغال مستقیم ۲۰۰ نفر در شهر صنعتی رشت می باشد.

منتظری گفت: طرح توسعه شرکت کاشی خزر با ظرفیت تولید سالیانه ۵ / ۴ میلیون مترمربع، سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۲۵۰ نفر در شهر صنعتی رشت به همراه یک سردخانه صنعتی پنج هزار تنی در شهرستان لنگرود با میزان سرمایه گذاری بالغ بر یکصد میلیارد ریال و اشتغال ۲۰ نفر نیز از جمله طرح های مهم راه اندازی شده در نیمه اول امسال در استان است.

وی افزود: در مدت زمان مذکور ۱۳۵ فقره جواز تاسیس صنعتی در استان صادر شده که اغلب در مرحله آغاز عملیات اجرایی احداث قرار دارند.

منتظری تصریح کرد : برآورد میزان سرمایه گذاری این طرحها بالغ بر هفت هزار و ۴۶۰ میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال آنها پس از بهره برداری بالغ بر هفت هزار نفر می باشد.

وی اضافه کرد: این طرح ها به طور عمده در حوزه صنایع سلولزی، فلزی، غذایی، نساجی و کانی غیر فلزی است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان همچنین از صدور ۱۳ فقره مجوز طرح توسعه برای واحدهای تولیدی استان در شش ماه نخست سالجاری خبر داد و گفت: برای بهره برداری از این طرح ها حدود ۹۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری برآورد شده و ۳۰۰ نفر نیز در آنها مشغول به کار خواهند شد./منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی