گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
سپتامبر 15, 2014 کد خبر : 29786 خبر ها

دیدار رئیس انجمن دوستی قطر و ایران با استاندار گیلان

دیدار رئیس انجمن دوستی قطر و ایران با استاندار گیلان

گیلانیان : رئیس انجمن دوستی قطر و ایران و شورای شهردوحه در رأس هئیتی از اعضای این انجمن ظهر امروز با حضور در رشت با دکتر نجفی استاندار گیلان دیدار و گفتگو کرد .

دکتر نجفی در این دیدار با اشاره به توانمندی های استان در حوزه ی گردشگری دریایی و سواحل زیبا گفت : گیلان آماده ی همکاری با قطر در زمینه ی جذب سرمایه گذاری خارجی در بخش گردشگری سواحل و حمل و نقل دریایی است .

وی به وجود تنها منطقه ی آزاد شمال کشور در انزلی اشاره کرد و گفت : مزیت وجود منطقه ی آزاد به همراه منطقه ی ویژه اقتصادی آستارا موجب افزایش علاقه ی بخش خصوصی به سرمایه گذاری در گیلان می شود .

استاندار گیلان افزود : ظرفیت توسعه ی حمل و نقل ریلی و تکمیل پروژه های راه سازی به استقبال بیشتر سرمایه گذاران کمک می کند .

 دکتر نجفی ادامه داد  : سرمایه گذاری در بخش صنایع پتروشیمی نیز امکان همکاری در استان وجود دارد .

وی همچنین با برشمردن ظرفیت های گیلان در بخش توریسم درمانی خاطر نشان کرد : وجود بیش از هزار و صد پزشک متخصص و فوق تخصص به همراه هزار و ۴۰۰ پزشک عمومی و بیمارستانهای مجهز فرصتی خوبی برای میزبانی گردشگران کشورهای حوضه ی خلیج فارس و قطر را فراهم می کند .

دکتر نجفی همچنین به محصولات کشاورزی گیلان نیز اشاره کرد و گفت : در تأمین مواد غذایی کشور قطر بویژه چای و برنج با کیفیت زمینه های همکاری بسیار فراوانی وجود دارد .

 رئیس انجمن دوستی قطر و ایران و شورای شهر دوحه نیز در این نشست با اظهار خوشحالی از حضور در گیلان وبازدید از مراکز گردشگری ، اقتصادی و درمانی استان گفت : گیلان استان بسیار زیبایی است که میتواند نیازمندی های ما در بخش مواد غذایی برطرف کند .

سعود بن عبدا… الها آل حنزاب افزود : ما علاقه مند به گسترش روابط تجاری با ایران هستیم و ایجاد بازار ایران در قطر را پیگیری می کنیم .

وی با اشاره به ساخت بنادر جدید در قطر گفت : با ساخت این بنادر امکان ورود بیشتر و سریع تر مواد غذایی و ساختمانی ایران به قطر فراهم می شود ./منبع : روابط عمومی استانداری

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی