گیلانیان
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ Wednesday, 28 September , 2022
سپتامبر 24, 2014 کد خبر : 30003 خبر ها

دیدار رئیس موسسه شرق و طلاب امریکای لاتین با آیت الله قربانی

دیدار رئیس موسسه شرق و طلاب امریکای لاتین با آیت الله قربانی

گیلانیان : رییس مؤسسه اندیشه شرق و جمعی از طلاب کشورهای آمریکای لاتین و طلاب زبان آموز اسپانیائی ایران با نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت دیدار کردند .

حجت الاسلام و المسلمین محسن ربانی، رییس مؤسسه اندیشه شرق با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس و اشاره به برپایی اردوی فرهنگی تربیتی و تبلیغی برای طلاب کشورهای امریکای لاتین در ایران گفت : در این اردو تعدادی از طلاب آمریکای لاتین و زبان‌آموزان اسپانیایی حضور دارند.

وی افزود : این اردو هر از گاهی در یکی از استان های کشور برگزار می شود که این بار در گیلان و نوبت بعدی در مازندران خواهد بود

وی با تاکد به نقش روحانیت در ترویج اسلام و انقلاب اسلامی در خارج از کشور گفت: برای اینکه انقلاب باعظمت ما بتواند چهره دنیا را عوض نماید باید دنباله‌روی مسیر و سیره رهبر معظم انقلاب اسلامی باشیم.

ربانی گفت : دنیا تشنه معارف اسلامی است و این مهم در تماس مبلغان ما با مردم خارج از کشور به ویژه امریکای لاتین و تشرف جوانان این کشورها به اسلام قابل درک و لمس است .

عضو شورای مدیریت جامعه المصطفی(ص)، به نقش پررنگ انقلاب اسلامی ایران در دنیا اشاره و تصریح کرد: احیای تفکر دینی و بیداری مسلمانان و مستضعفان از جمله تأثیرات انقلاب اسلامی در کشورهای مختلف بوده است .

حجت الاسلام ربانی به خبرنگار گیلانیان گفت : مهمانان همراه زبان آموزان موسسه اندیشه شرق و همینطور طلاب حوزه علمیه امام امیرالمومنین علی ابن ابی طالب (ع) که بخشی از جامعه المصطفی است از کشورهای : آرژانتین ، کلمبیا ، پرو و کوبا هستند

بنا به گفته این مسئول در حال حاضر تعداد ۳۵ هزار نفر طلبه خارجی در در جامعه المصطفی مشغول به تحصیل هستند که از طریق مراکز اسلامی متعدد ایران در کشور ها جذب شده اند .

2

3

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی