گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
فوریه 3, 2016 کد خبر : 45542 خبر ها

دیدار عوامل سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان با نماینده ولی فقیه گیلان

دیدار عوامل سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان با نماینده ولی فقیه گیلان

گیلانیان : به مناسبت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی ایران، رئیس و اعضای هیات مدیره، بازرسان ،شورای انتظامی و مدیران سازمان با حضرت آیت الله قربانی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت دیدار کردند.

نماینده ولی فقیه در گیلان پس از قرائت سوره فجر با تبریک دهه فجر و خیر مقدم گفت : سوره فجر را به این عنوان خواندم تا تاکید کنم که طغیانگری سازگار نیست و سرانجام این امور رو به نابودی است.

وی در ادامه گفت: : همان طور که سازمان نظام مهندسی دارای نظام است و خانه ها بدون رعایت آن با یک زلزله کوچک نابود می شوند نظام آفرینش نیز دارای قوانینی است که اگر رعایت نشود در زندگی فساد ایجاد می شود و خداوند آسمان و زمین را بر اساس عدل آفرید و اگر برخلاف قانون خلقت حرکت کنید دوام نمی آورد .

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه تاکید کرد: کسانی که علیه نظام هستی طغیان می کنند در نهایت اوضاعی را به وجود می آورند که در جهان وجود دارد، می بینیم  بیش از ۲۵۰ هزار نفر در سوریه کشته شدند و بیش از ۸۰ درصد زیربنای سوریه نابود شد و استکبار جهانی از تروریست ها حمایت می کند و می گویند بشار اسد مقصر است ، مردم را در محاصره گذاشتند و مانع بهره مندی مردم از آب و برق شدن و این ها کار استکبار جهانی است.

وی در ادامه افزود: حقوق بشری دیگر وجود ندارد، کشوری به کشور دیگر حمله می کند و با حمایت دیگر برخی از کشورها جنایت می کنند و در نهایت می گویند مقصر انصارالله است.

آیت الله قربانی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: زمانی هم در ایران استقلال و آزادی ما را به غارت برده بودند و کسی را به عنوان ژاندارم گذاشته بودند که بتواند کارهایشان را انجام دهد که امام و مردم جلوی آن ها ایستادند .

وی ادامه داد : ایادی محمد رضا حتی به امام گفتند ساکت بمانید و کاری نکنید و بگذارید مورد احترام همه ما قرار بگیرید که ایشان در سخنرانی ای که بعد از زندان داشتند و من هم در آن سخنرانی حضور داشتم، گفتند: این ها می خواهند من بمانم و استقلال و عزت و آزادی ما را به تاراج برود.

وی در ادامه بیان داشت: ممکن است این انقلاب بازار شما را کساد کرده باشد اما  پایداری و عزت طلبی و کشور مستقلی را به وجود آورد که سرنوشت خودش را خودش تعیین می کند.

وی افزود: زمانی از ارسنجان برای ما در لاهیجان نماینده می آوردند و وکیل و وزیر ما را غربی ها تعیین می کردند ولی اکنون آقا بالاسر نداریم.

آیت الله قربانی با اشاره به انتخابات پیش رو تصریح کرد: در مورد انتخابات بسیاری گلایه می کنند که بعضی انسان های خوب را رد صلاحیت کردند که من هم موافقم و در نماز جمعه نیز تاکید کردم، اما باید ببینیم که این خوبان ما از نظر فکری با نظام ما سازگار هستند یا فردا می خواهند نظامی سکولار را به وجود بیاورند که در آن اسلام و قرآن نباشد!؟ آیا مردم ما قیام کردند که نظام سکولار حاکم باشد؟ شهدای ما از همه چیز خود گذشتند که این نظام به وجود بیاید، با سکولاریسم نمی شود عدل را به وجود آورد که نمونه اش دنیای امروزی است .

وی همچنین بیان داشت: کمبودها درست است و ما قبول داریم، در مساله تحریم ها آقای روحانی و تیم مذاکره کننده زحمت کشیدند و کشور را از لبه پرتگاه نجات دادند و امیدواریم که این در دفع گرفتاری های شما مهندسین نظام مهندسی نیز راهگشا باشد.

در ابتدای جلسه مهندس عبدالرضا قاسمیان لنگرودی ،رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان طی سخنانی اظهار داشت: خدمت به جامعه و ایجاد رفاه اجتماعی از اهداف انقلاب اسلامی ایران بوده است و سازمان نظام مهندسی نیز جهت رفاه حال جامعه گام های متعددی برداشته است که رایگان بودن خدمات مهندسی به مساجد ساخته شده بخش کوچکی از تسهیلات این سازمان جهت ترویج فرهنگ اسلامی است و امیدواریم بتوانیم با ارائه الگوهای اسلامی-ایرانی گام های موثر دیگری در کسب رضایت مردم و خداوند متعال برداریم.

مهندس قاسمیان با اشاره به فعالیت های سازمان در شهر رشت و دفاترنمایندگی در شهرستان های استان افزود : سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان حدود ۱۹۴۰۰ عضو در رشته های عمران ، معماری ، برق ، مکانیک ، نقشه برداری ، شهرسازی و ترافیک دارد که از این تعداد ده هزار نفر پروانه اشتغال به کار مهندسی داشته و در شهرهای استان مشغول به فعالیت هستند. همچنین این سازمان جهت تسهیل امور و ارائه بهتر خدمات ۱۵ دفتر نمایندگی در سایر شهرستان های استان دارد

همان طور که حضرتعالی در کتاب عوامل همکاری اعتماد بین مردم و حکومت از نگاه نهج البلاغه اشاره کردید بر استحکام این رابطه آن را به رابطه پدر و فرزندی تشبیه کردید هشت مورد را برشمردید که یکی از آن ها به حساب آوردن مردم است ، کرسی سازمان های دولتی و غیردولتی اگر فرمایش شما را سرلوحه کار خود قرار دهند بسیاری از مشکلات در کلیه نهادها حل خواهد شد.

در پایان مهندس سعید بدوی، عضو هیات مدیره و خزانه دار سازمان با اشاره به پیش نویس مبحث دوم مقررات ملی ساختمان و به تبع آن تغییر اختیارات سازمان، همچنین لزوم پیش بینی بهره برداری از تجربه بیست ساله سازمان های نظام مهندسی در پیش نویس مبحث جدید، تاکید کرد: سازمان های نظام مهندسی در سال های گذشته به دلیل عملکرد خوبی که در ساخت و ساز داشته اند، امروزه شاهد خسارت های کم مالی و جانی در زلزله و بلایای طبیعی هستیم.

وی افزود: در خصوص واسپاری تصدی گری های دولت در امور خدمات فنی در حوزه صنعت ساختمان وفق اصل ۴۴ قانون اساسی ، صالح ترین مجموعه سازمان نظام مهندسی ساختمان است.

در پایان کتاب یادواره ۱۵۱ شهید مهندس استان گیلان به نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت تقدیم شد./ منبع : روابط عمومی سازمان نظام مهندسی گیلان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد