گیلانیان
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ Friday, 9 December , 2022
آوریل 14, 2016 کد خبر : 47784 خبر ها

دیدار مدیر عامل کانون پرورش فکری با آیت الله قربانی + تصاویر

دیدار مدیر عامل کانون پرورش فکری با آیت الله قربانی + تصاویر

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان گفت : آموزش در کودکی مثل نقش بر روی سنگ است ولی نقش بر روی آب دوام نخواهد داشت .

آیت الله قربانی در دیدار با علیرضا حاجیان زاده ، مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور با بیان این مطلب گفت : اگر ما بتوانیم از زمان کودکی ، مهد کودک و بالاتر بچه ها را با مبادی زندگی ساز اسلام آشنا کنیم این فرزندان در هر جایگاهی که باشند می توانند گلیم خودشان را از آب بیرون بکشند .

وی ادامه داد : در کتابی خواندم آیت الله آسید محسن امین جبل عاملی ، صاحب کتاب اعیان الشیعه که قبرشان کنار مضجه شریف حضرت زینب (س) در سوریه هست مدارسی را در آن زمان در سوریه احداث کرده بود که بچه ها مورد تعلیم و تربیت قرار می گرفتند .

آیت الله قربانی گفت : یکی از دانش آموزان ایشان برای ادامه تحصیل عالیه به آمریکا رفته بود زمان امتحان وی با اذان مقارن با نماز ظهر شده بود و ایشان چون تربیت شده بود نماز را در اول وقت بخواند برای اقامه نماز جلسه امتحان را ترک کرد و از ادامه امتحان باز ماند که این اقدام وی مورد دقت مسئولان برگزاری امتحان قرار گرفت .

وی افزود : مسئولان برگزاری امتحان از وی دلیل ترک جلسه امتحان را جویا شدند ، پاسخ داد : ما معتقدیم برنامه دینی خودمان را در وقت مقرر انجام بدهیم ، روی اینجهت نماز را من مقدم داشتم .

وی در ادامه گفت : مدیران آن تشکیلات بخاطر باور دینی این جوان او را مورد تشویق قرار دادند و یک جلسه امتحان فوق العاده برایش برگزار کردند تا بتواند در آزمن اختصاصی شرکت و چنین کرد و پذیرفته هم شد .

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت : کسانی که در این کانون ها با مسایل اصیل اسلامی آشنا شوند در هر پست و مقامی که قرار بگیرند آموخته های خود را حفظ می کنند و می توانند افراد مفیدی برای جامعه باشند .

وی همچنین افزود : اگر ما بتوانیم حقایق دین را در قالب قصه و داستان در اختیار نسل ما بگذاریم می تواند شخصیت این بچه را بسازد که مقداری از آن را آقای مهدی آذر ، و قسمتی را آقای صدر بلاغی با قلم شیوا و بخشی را هم مصطفی زمانی در آن زمان انجام داد – خدای رحتش کند – و باید در این رشته کار بیشتری بکنیم .

وی ادامه داد : زمانی که در مجله مکتب اسلام قلم می زدم و این مجله در زمان خود ماهانه در تیراژ ۱۳۰ هزار شماره چاپ می شد ، آیت الله مکارم پیشنهاد کرد برای نجات نسل جوان مطالبی بنویسیم که منهم در این زمینه سهمی داشتم و با استقبال جوانان مواجه شده بود .

آیت الله قربانی گفت : امروز این قبیل کار ها یا کم شده و یا کم محتوی شده ، محتوای این نشریات کم است . ما باید برای نسل امروز از این نوع کارهای هنری ، قصص و داستان از نوع داستان راستان مرحوم علامه مطهری و یا از نوع قصه های مرحوم دوانی که از لابلای تاریخ قصه های خوبی در می آوردند کارهای بیشتری انجام دهیم و در مورد جبهه و جهاد که فرزندان انقلاب خلق حماسه کردند برایشان بنویسیم و به نسل ما از این نوع خوراک فکری بدهیم .

وی گفت : لازم است جوانان ما بدانند زندگی تنها همین آرایش های آنچنانی و لباس های کذایی نیست بلکه گذشت و ایثار و فداکاری در حد عالی نیز وجود دارد مثل فداکاری همین همشهری ما که در جبهه وقتی شیمیای زدند ماسک خود را به نیروی بسیجی داد تا او سالم بماند ولی خودش شیمیایی شد و بشهادت رسید ؛ یعنی دیگری را بر خود برتری داد و سایر شخصیت های ایثارگر مثل : شهید چمران ، صیاد شیرازی ، شیرودی و غیره .

نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در پایان برای موفقیت دست اندرکاران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در راستای رسالت محوله آرزوی توفیق روز افزون کرد .

در ابتدای این دیدار مدیر عامل کنون فکری گزارشی از برنامه ها و اقدامات انجام شده کانون ارائه کردند که مورد توجه قرار گرفت .

گفتنی است در این دیدار علی پور حسن ، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان ، مدیر کل روابط عمومی ، و تنی چند از مسئولان کانون پرورش فکری علیرضا حاجیان را همراهی می کردند .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی