شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ Saturday, 23 June , 2018
بهمن ۲۶, ۱۳۹۶ کد خبر : 65534 خبر ها

دیدار مسئولان کانون های تشکلات کارگری استان با حضرت آیت الله قربانی

دیدار مسئولان کانون های تشکلات کارگری استان با حضرت آیت الله قربانی

گیلانیان : دبیر اجرایی خانه کارگر ، دبیر کانون بازنشستگان و رییس کانون شوراهای اسلامی کار استان با حضرت آیت الله زین العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت دیدار کردند .

غلامرضا خوالگر ، رییس کانون شوراهای اسلامی کار استان طی گزارشی به نماینده ولی فقیه با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس، مدیران استانی و برخی از مسؤولان کشوری تشکل‌های کارگری را به رسمیت نمی‌شناسند اظهار کرد: اگر مسؤولان گیلان مقداری نسبت به دغدغه کارگران همت می‌کردند اکنون وضعیت کارخانه‌های گیلان اینگونه نبود.

وی به مظلومیت گیلان و کارگران در این استان اشاره کرد و افزود: کارگران خادم نسبت به نظام و مسؤولان محسوب می‌شوند و در تمام عرصه‌ها پیشگام هستند.

رئیس کانون شوراهای اسلامی کار گیلان با بیان اینکه کمر کارگران زیربار مشکلات خم شده است، تصریح کرد: دیگر امید پر رنگی به نمایندگان مجلس و سایر مسؤولان نسبت به رسیدگی به مشکلات کارگری استان نداریم.

خوالگر بیکاری، وضعیت بد معیشتی، نبود امنیت شغلی و به رسمیت نشناختن تشکل‌های کارگری را بیشترین دغدغه جامعه کارگری گیلان خواند و بیان کرد: مردم از قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به علما احترام می‌گذاشتند و انتظار داریم علما مشکل کارگری استان را به گوش مسؤولان برسانند.

وی با گلایه نسبت به عدم برگزاری جلسه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تشکل‌های کارگری گیلان هنگام حضور در این استان، گفت: اگر به معضل کارگری استان توجه نشود مشکل‌ساز خواهد شد و از مسؤولان مربوطه انتظار داریم دغدغه تشکل‌های کارگری را بشنود.

رئیس کانون شوراهای اسلامی کار گیلان با اشاره به اینکه مسؤولان استان‌های دیگر نسبت به بسته شدن کارخانه‌ها بی‌تفاوت نیستند، متذکر شد: اگر مسؤولان گیلان مقداری همت کنند می‌توان از بسته شدن کارخانه‌ها در استان جلوگیری کرد.

خواگر، نوع مدیریت مسؤولان گیلان نسبت به وضعیت کارخانه‌های استان را مقداری سیاسی دانست و اضافه کرد: مسؤولان گیلان به تنها موضوعی که توجه نمی‌کنند، بیکاری کارگران است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش