گیلانیان
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 24 September , 2022
مارس 29, 2014 کد خبر : 25972 خبر ها

ذخیره آب سد سفیدرود ۳۰ درصد کاهش یافته است

ذخیره آب سد سفیدرود ۳۰ درصد کاهش یافته است

گیلانیان : مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان گیلان از کاهش ۳۰ درصدی ذخیره آب سد سفیدرود در مقایسه با سال گذشته خبر داد.

ˈسیف اله آقابیگیˈ روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: امسال ذخیره آب سدسفید ۶۶۰ میلیون مترمکعب بوده که در مقایسه با سال گذشته، ۳۰ درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به تاکید استاندار گیلان بر ضرورت استفاده صحیح و بهینه از آب سد سفیدرود افزود: کشاورزان هم اینک باید از آب انهار و آب بندان ها استفاده کنند تا ذخیره آب سد سفیدرود در زمان نشاء مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان ادامه داد: ۵۴۰ کیلومتر از کانال های اصلی ، انهار و رودخانه ها توسط این شرکت لایروبی شده و ۶۹ دستگاه ماشین آلات شامل بیل مکانیکی و لودر برای این امر اختصاص یافته است.

به گفته آقابیگی؛ چنانچه شهرها یا مناطقی از استان گیلان نیاز به تکمیل لایروبی انهار و رودخانه ها داشته باشند، برنامه ریزی های لازم انجام شده تا برای این مهم دستگاه های بیشتری در نظر گرفته شود.

سد سفیدرود که در محل پیوستن دو رود قزل اوزن و شاهرود در نزدیکی منجیل ساخته شده، آب مورد نیاز ۱۸۰ هزار هکتار از ۲۳۸ هزار هکتار شالیزارهای گیلان را تامین می کند.

سد سفیدرود با حجم ذخیره یک میلیارد و ۷۷ میلیون مترمکعب یکی از مهمترین منابع تامین کننده آب در مصارف کشاورزی، صنعت، شرب و زیست محیطی در استان گیلان محسوب می شود./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی