دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ Monday, 28 May , 2018
مرداد ۳, ۱۳۹۶ کد خبر : 61153 خبر ها گفت و گو

رئیس‌جمهور از گیلانیان توانمند در دولت دوازدهم استفاده کند

رئیس‌جمهور از گیلانیان توانمند در دولت دوازدهم استفاده کند

گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان گیلان گفت: حضور گیلانیان متعهد، متخصص و توانمند در کابینه دولت دوازدهم از عمده درخواست‌های مجمع نمایندگان و مردم استان از رئیس‌جمهور است.

محمدحسین قربانی با اشاره به‌ضرورت افزایش نیروهای توانمند گیلانی در دولت آینده روحانی اظهار کرد: باید با پیگیری‌ها و رایزنی‌ها سهم بیشتری از نیروهای توانمند گیلانی را در دولت دوازدهم داشته باشیم.

وی حضور نیروهای متخصص و متعهد گیلانی در کابینه دوازدهم را از خواسته‌های اصلی نمایندگان گیلان دانست و افزود: بزرگ‌ترین انتظارات نمایندگان گیلان در مجلس پیگیری برای حضور افراد توانمند و خبره در بین کابینه دوازدهم است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان همچنین به پیگیری طرح‌های بزرگ و عمده رهاشده در گیلان تأکید کرد و گفت: برخی از طرح‌ها در حد ملی در گیلان وجود دارند که رهاشده و باید با تعامل نمایندگان مجلس با دولت پیگیری و به مرحله بهره‌برداری برسند.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و کیاشهر در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه وعده‌های مکرری در رابطه با طرح‌ها داده‌شده اما اجرای آن به تعویق افتاده، اظهار کرد: شنیدن صدای قطار یکی از وعده‌هایی است که دولت مکرراً به آن اذعان داشته و وعده داده است و ما در تلاشیم تا هرچه سریع‌تر بهره‌برداری از آن تسریع پیدا کند.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ممکن است همه پیگیری‌ها در رابطه به طرح‌های بزرگ استان به نتیجه منتج نشود، خاطرنشان کرد: آنچه نگاه و توجه همه نمایندگان را به خود جلب کرده مدیریت پسماند در استان و توجه بیش‌ازپیش دولت به معضل زباله است.

قربانی مدیریت پسماند و زباله را از عمده‌ترین دغدغه‌های گیلان نام برد و افزود: رهاسازی پسماند در استان مصیبت‌هایی را ایجاد کرده که باید آن را به‌عنوان یک پروژه ملی در دستور کار قرار دهیم چون مقابله با زباله و پسماند منطقه‌ای و استانی قابل‌حل نیست بلکه باید نگاه ملی چاره‌ای برای آن یافت.

وی نهایی شدن پروژه آزادراه در محدود رودبار را از دیگر برنامه‌های مجمع نمایندگان استان در آینده عنوان کرد و گفت: پیگیری ۱۱ کیلومتر باقی‌مانده آزادراه رشت-قزوین از دیگر برنامه‌های مجمع نمایندگان است که منحصر به استان گیلان نیست و مربوط به شمال کشور است و حجم مسافرینی که در آن تردد دارند نیازمند توجه بیشتر دولت است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش