گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
فوریه 2, 2014 کد خبر : 24316 خبر ها

رئیس پلیس راهور گیلان:

رانندگان گیلانی در تقاطع‌های غیر هم‌سطح به دلیل لغزندگی تردد نکنند

رانندگان گیلانی در تقاطع‌های غیر هم‌سطح به دلیل لغزندگی تردد نکنند

گیلانیان : رئیس پلیس راهور گیلان گفت: به دلیل عدم نمک‌پاشی در سطح تقاطع‌های غیر هم‌سطح رشت و لغزندگی آنها، رانندگان تا اطلاع ثانوی از این تقاطع‌ها تردد نکنند تا از بروز حوادث جلوگیری شود.

سید‌تقی امینی درباره وضعیت تردد خودروها در برف، اظهار کرد: به دلیل یخ زدگی در سطح معابر و بارش برف تردد در سطح معابر خطرناک است و از رانندگان انتظار داریم با رعایت قوانین و سرعت مناسب در شهر تردد کنند.

وی افزود: خودروها بدون استفاده از زنجیر چرخ در شهرها تردد نکنند و هرگونه تردد بدون زنجیر چرخ در سطح معابر ممنوع است.

پلیس راهور گیلان با بیان اینکه بسیاری از تقاطع‌های شهر رشت نمک‌پاشی نشده است، گفت: تا زمان نمک‌پاشی رانندگان از هر گونه تردد از روی این پل‌ها خود داری کنند.

امینی تصریح کرد: روز گذشته به دلیل بارش برف و یخ‌زدگی سطح تقاطع‌ها شاهد تصادف ۵۰ خودرو بودیم که رانندگان باید با رعایت نکات ایمنی در برف رانندگی کنند.

وی با بیان اینکه شهرداری رشت در سطح معابر در حال پاکسازی برف است، خاطرنشان کرد: عمل نمک‌پاشی تقاطع‌های شهر انجام می‌شود.

پلیس راهور گیلان از شهروندان خواست برای تردد از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند و از آوردن وسیله نقلیه شخصی و خودروی تک سرنشین برای جلوگیری از تصادفات و ایجاد مشکل در ارائه خدمات به شهروندان جلوگیری کنند.

امینی افزود: بر اساس اعلام هواشناسی در ساعت ۱۱ تا ۱۲ بارش برف کمی کمتر می‌شود پلیس راهور تلاش خود را برای بهبود وضعیت رفت و آمد مردم انجام می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه تحت هیچ شرایطی از خودرو تک سرنشین استفاده نکنید، گفت: اگر با خودروی تک سرنشین در سطح شهر تردد می‌کنید به لحاظ انسان‌دوستی شهروندانی را که در انتظار خودرو هستند سوار کرده و در امر جابه‌جایی مسافران همکاری داشته باشید.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی