تبلیغ
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ Wednesday, 14 November , 2018
اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۶ کد خبر : 59179 خبر ها

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان خبر داد:

راه اندازی ۵۳ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور در گیلان

راه اندازی ۵۳ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور در گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت: محورهای شریانی استان گیلان تحت پوشش سامانه های هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور قرار می گیرند.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، مهندس محمدرضا نازک کار در جمع اعضای جمعیت طرفداران ایمنی راه های استان، با بیان اینکه محورهای شریانی استان گیلان تحت پوشش سامانه های هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور قرار می گیرند، اظهار کرد: برنامه های آتی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، حرکت به سمت کنترل و نظارت هوشمند تردد است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان با بیان اینکه راه اندازی سامانه های ثبت تخلفات عبور و مرور در دستور کار قرار دارد، افزود: فرایند جانمایی مکان های مناسب جهت نصب سامانه های مذکور در سطح محورهای استان صورت پذیرفته و ۳۷ سامانه جهت نصب در سال جاری مورد تصویب قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: با راه اندازی سامانه های مذکور تعداد کل سامانه های ثبت تخلف عبور و مرور استان به عدد ۵۳ خواهد رسید و تردد در محورهای شریانی استان گیلان به صورت هوشمند مورد کنترل و اعمال قانون قرار می گیرند.

این مقام مسئول اضافه کرد: متاسفانه عدم رعایت قوانین و مقرارت راهنمایی و رانندگی به خصوص تخطی از سرعت مطمئنه از مهمترین عوامل بروز حوادث منجر به فوت در استان است که امیدواریم با بهره گیری از سامانه های هوشمند ضمن جلوگیری از وقوع تخلف، از بروز تصادفات و حوادث رانندگی پیشگیری نماییم، چرا که اعتقاد ما بر این اصل استوار است که وقوع حتی یک تصادف هم زیاد بوده و قابل پذیرش نیست.

نازک کار کاهش تصادفات را نیازمند عزم ملی و بسیج همگانی دانست و گفت: باید حساسیت لازم در این ارتباط برای همه اقشار جامعه به وجود آید که بی شک وجود تشکل های مردم نهاد نظیر جمعیت طرفداران ایمنی راه ها می تواند نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری در این امر ایفا کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان به تشریح عملکرد سامانه های مذکور پرداخت و متذکر شد: این سامانه ها علاوه بر ثبت تخلفات سرعت لحظه ای در محل سامانه می تواند با برداشت پلاک خودرو، سرعت متوسط را هم در فاصله بین دو سامانه ثبت کند. همچنین قابلیت ثبت تخلفاتی نظیر عدم رعایت فاصله طولی ایمن با سایر خودروها را نیز دارند.

وی از اعضای جمعیت طرفداران ایمنی راه های استان خواست ضمن بهره گیری از ظرفیت و توان مجموعه خود در جهت اطلاع رسانی و آشنا نمودن عموم کاربران جاده ای با سامانه های مذکور، زمینه کاهش بروز تخلفات و بالطبع کاهش حوادث رانندگی را در سطح استان فراهم کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

صنعت چاپ از مولفه های مهم توسعه اقتصادی است

دکتر دلخوش در بازدید از شرکت چاپ و نشر نوین:

صنعت چاپ از مولفه های مهم توسعه اقتصادی است

محرومیت‌زدایی در اولویت “بسیج و سپاه” است

فرمانده قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران :

محرومیت‌زدایی در اولویت “بسیج و سپاه” است