گیلانیان
چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 30 November , 2022
فوریه 14, 2012 کد خبر : 6841 خبر ها

مدیر عامل شرکت مخابرات گیلان خبر داد :

راه‌اندازی ۲۳ هزار پورت اینترنت پرسرعت در گیلان

راه‌اندازی ۲۳ هزار پورت اینترنت پرسرعت در گیلان

گیلانیان : علی نعمتی درباره توسعه خطوط اینترنتی و استفاده مردم از فناوری، اظهار داشت: ۲۳ هزار پورت اینترنت پرسرعت در ۹۰ نقطه از مراکز شهری و روستاهای پرجمعیت استان نصب و راه‌اندازی شده و اکنون آماده واگذاری به مردم گیلان است.وی، افزود: تمام متقاضیان می‌توانند برای برخورداری از این امکانات به مبادی فروش +ADSL2 شرکت مخابرات استان و مراکز مخابراتی مراجعه کنند.اجرای بهسازی شبکه کابل کشور و به تبع آن استان و نیز اجرای تدریجی پروژه‌های همگرایی و IMS که با هزینه‌های بسیار بالایی در حال انجام است، برای ارائه سرویس‌های باند پهن و سرویس‌هایی نظیر +ADSL2 نیازمند زمان و هزینه‌کرد بسیار زیاد بوده که با جدیت پیگیری می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به برنامه‌های کلان مخابرات گیلان، خاطرنشان کرد: شرکت مخابرات استان تمهیدات لازم را به گونه‌ای فراهم آورده که پیگیری برای اجرایی شدن یک تغییر اساسی به صورت همگام با شبکه‌های جهانی و جهش از سیستم‌های سوئیچینینگ فعلی به طرف NGN و ارائه سرویس‌های باند پهن روی شبکه‌های با ارزش مسی فعلی گام‌های اساسی در ارتباطات استانی ایجاد ‌کند.

نعمتی از انعقاد قراردادهای مشارکتی با شرکت‌های توانمند داخلی و تولیدکنندگان مطرح خارجی برای انتقال تکنولوژی و تولیدات صورت گرفته خبر داد و افزود: به زودی شاهد تحولات اساسی در سرویس‌دهی به مشترکان خواهیم بود.

وی به پروژه‌های دهه فجر امسال مخابرات گیلان اشاره کرد و یادآور شد: امسال همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی ۳۰ پروژه مخابراتی گیلان با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد و ۳۵۸ میلیون ریال افتتاح شد.

مدیر عامل شرکت مخابرات گیلان، جایگزینی و توسعه سه مرکز تلفن ثابت روستایی در منطقه لب‌دریای کیاشهر، لات‌لیل لنگرود و کاس احمد فومن، نصب و راه‌اندازی شش پروژه لاین ترمینال نوری در شهرهای اردجان رضوانشهر، خشکبیجار، لشت‌نشا، فتیتده، گلسفید و اطاقور لنگرود و نیز نصب و راه‌اندازی ۲۱ پروژه BTS تلفن همراه در سطح استان را از جمله این پروژه‌ها عنوان کرد. به گفته وی در حال حاضر تعداد ۹۵۹ هزار و ۱۱۰ شماره تلفن ثابت و تعداد یک میلیون و ۶۸۵ هزار شماره تلفن همراه در گیلان در حال کار است و حدود ۸۵۰ دفتر مخابراتی به صورت آنلاین برای مشترکان استان فعالیت می‌کنند./فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد