گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
نوامبر 4, 2014 کد خبر : 30979 خبر ها

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان:

راه‌های روستایی در شفت و فومن آسفالت می‌شود

راه‌های روستایی در شفت و فومن آسفالت می‌شود

گیلانیان : مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه شاخص آسفالت استان ۴۶ درصد، گفت: آسفالت بیش از ۱۲۰کیلومتر از راه‌های روستایی در شهرستان‌های شفت و فومن اجرایی می‌شود.

شعبانعلی خاوری با اشاره به  امضای تفاهم‌نامه آسفالت بیش از ۱۲۰کیلومتر از راه‌های روستایی در شهرستان‌های شفت و فومن اجرایی می‌شود، اظهار کرد: در مدت یکسال بیش از ۶۰ کیلومتر از راه روستایی فومن و ۶۰ کیلومتر از راه‌های روستایی شفت با تامین اعتبار آسفالت انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در استان ۱۰ هزار و۹۰۰ کیلومتر راه داریم، افزود: از این مقدار هشت هزار و ۹۰۰ کیلومتر راه روستایی و مابقی راه‌های دیگر است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه راه‌های روستایی از نگاه مسئولان دارای اهمیت است و شهروندان بیشتر از این راه‌ها استفاده می‌کنند، گفت: از این راهای روستایی سه هزار و ۹۰۰ کیلومتر آسفالت است که ۹۹ درصد آن بعد از انقلاب انجام شده است.

خاوری با اشاره به اینکه ۵۰ درصد شبکه آسفالت نیاز به روکش دارد، تصریح کرد: تا پایان سال ۴۴ درصد شاخص آسفالت استان بود که تا امروز یک و هشت دهم افزایش و شاخص آسفالت به  ۴۶ درصد رسید.

وی با بیان اینکه شاخص آسفالت در کشور ۵۶ درصد است، خاطرنشان کرد: ۱۰ درصد در این زمینه عقب ماندگی داریم، بهبود راه‌های شهرستان فومن در تعامل و همکاری نماینده و فرماندار با مسئولان انجام می‌شود و اگر این تعاملات نبود کار سخت و دشوار می‌شد.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به اینکه کل اعتبار ات در نظر گرفته شده برای آسفالت راه روستایی استان سه میلیارد تومان از تملک دارایی است، گفت: برای ۶۰ کیلومتر آسفالت راه‌های  شهرستان فومن در تفاهم‌نامه امضا شده ۱۲ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که ۸۰ درصد بودجه  توسط اداره کل راه و شهرستازی استان تامین می‌شود.

خاوری با بیان اینکه در اجرای پروژه‌های راه استان از بخش خصوصی مقیم استفاده می‌شود، تصریح کرد: بخش خصوصی در این زمینه مشارکت دارد و با وجود اینکه به شرکت لاتون در این زمینه بدهی داریم اما جهادی کار می‌کند.

وی تاکید کرد: پروژه‌های  این شهر  به دلیلی تاخیر به آثار باستانی تبدیل شده از جمله پل ورودی شهرستان فومن و تقاطع ملاسرا و دیگر راه‌ها باید در همین شهر مشکلات سریعتر حل شود و تا آینده نزدیک تحویل مردم می‌شود./منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی