گیلانیان
شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ Saturday, 18 September , 2021
جولای 16, 2021 کد خبر : 82037 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

معاون رییس جمهوری :

راه آهن رشت به کاسپین طی ماه‌های آینده افتتاح می شود

راه آهن رشت به کاسپین طی ماه‌های آینده افتتاح می شود

گیلانیان : معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: راه آهن رشت به بندر کاسپین طی ماه های آینده افتتاح خواهد شد.

دکتر محمدباقر نوبخت غروب پنجشنبه در آیین تبادل قرارداد همکاری فی مابین دانشگاه علوم پزشکی با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در رشت اظهار داشت: پیشرفت راه‌آهن رشت به بندر کاسپین مناسب بوده و در مراحل پایانی به سر می برد که طی ماه های آینده با توجه به تامین مسائل ایمنی و اطمینان از مسایل فنی آغاز به کار خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: همانطوری که راه آهن قزوین-رشت افتتاح شد، راه آهن رشت به کاسپین نیز با توجه به تمام مسایل فنی آماده و به بهره برداری می رسد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به راه آهن رشت به آستارا اشاره کرد و گفت: این پروژه نیز با مشارکت قرارگاه خاتم الانبیاء وارد مرحله جدیدی خواهد شد.

نوبخت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به احداث سد مخزنی پلرود در گیلان توسط قرارگاه خاتم الانبیاء اظهار داشت: مناسب بود تا آبگیری پلرود انجام می گرفت، با اهتمام و دقت فنی بیشتر این کار به اتمام برسد.

دکتر نوبخت با اشاره به قرارداد همکاری فی مابین دانشگاه علوم پزشکی گیلان با قرارگاه خانم الانبیا برای احداث بیمارستان و مجتمع دانشگاهی علوم پزشکی گفت: بیمارستان پورسینا یکی از قدیمی ترین بیمارستان های رشت است لذا از قرارداد مذکور می تواند اثرات مثبت برای پروژه در پیشرفت و تکمیل داشته باشد.

آیین تبادل قرارداد همکاری فی مابین دانشگاه علوم پزشکی گیلان با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء غروب امروز پنجشنبه  با حضور دکتر محدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری، سردار فخاری معاون هماهنگ کننده قرارگاه ، ارسلان زارع استاندار و دکتر ارسلان سالاری رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد.

بر اساس این قرارداد مرگز آموزشی درمانی ۳۵۰ تختخوابی جایگزین بیمارستان پورسینای رشت می شود ضمن اینکه مجتمع دانشگاهی علوم پزشکی پردیس لاکان رشت که چندین سال نیمه کاره مانده احداث و به پایان می رسد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد