گیلانیان
چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ Wednesday, 21 April , 2021
آگوست 22, 2019 کد خبر : 74617 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان :

راه حل عجیب دولت برای کنترل بازار چای!

راه حل عجیب دولت برای کنترل بازار چای!

گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با ابراز تعجب از سیاست دولت مبنی بر کنترل واردات چای گفت: وزیر برای کنترل واردات چای، منع صدور چای را دستور داده و صادرات چای را با مشکل مواجه کرده است.

محمدصادق حسنی پیش از ظهر امروز در جلسه رفع موانع تولید در سالن اجتماعات استانداری گیلان با اشاره به اینکه برنج یکی از محصولات مهم گیلان است، اظهار کرد: با توجه به اهمیت اقتصادی کشاورزان، به واردکنندگان برنج هیچ مالیاتی تعلق نمی‌گیرد و این موضوع به اقتصاد کشاورزان و تولیدکنندگان داخلی، خدشه وارد می‌کند.

وی با بیان اینکه در تلاش بودیم تا چای لاهیجان صادر شود، افزود: با توجه به اینکه تعرفه چای چهار هزار و ۲۰۰ تومان بوده است، دولت به واردکننده نیز ارز چهار هزار و دویست تعلق داده تا چای وارد کند، با این اتفاق تمام قراردادهای صادرات چای بر باد هوا رفته است.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با ابراز تعجب از سیاست دولت مبنی بر کنترل واردات چای گفت: متاسفانه وزیر کشور به جای منع واردات جلوی صادرات چای را گرفت و وزارت جهاد کشاورزی و صنعت و معدن و تجارت نیز تبعیت کردند.

حسنی تعرفه را یکی از مشکلات و معضلاتی دانست که گیلان را مورد آزار قرار می‌دهد و افزود: متأسفانه باید بگوییم که کشاورزان به‌سختی امورات خود را می‌گذرانند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه دولت باید نسبت به کشاورزان توجه بیشتری داشته باشد، تصریح کرد:  متأسفانه هزینه کشاورزی بیش از درآمد آن است ازاین‌رو، کشاورزان را مجبور می‌کنند تا کشاورزی کنند و ارزان بفروشند، وقتی هزینه بیشتر از درآمد است چگونه باید انتظار داشت کشاورزی به‌صورت کامل صورت بگیرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “