گیلانیان
یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023
نوامبر 20, 2013 کد خبر : 22492 خبر ها

در پی یک اقدام تروریستی در لبنان :

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به شهادت رسید

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به شهادت رسید

گیلانیان : حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم انصاری، مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بیروت، بر اثر حملات تروریستی صبح امروز در مقابل سفارت ایران در لبنان به شهادت رسید .

در حادثه تروریستی حوالی ساعت ۱۰ صبح امروز در لبنان، دو انفجار به فاصله کمی از هم به وقوع پیوست که در انفجار اول یک عامل انتحاری با موتورسیکلت به سوی موانع امنیتی سفارت حرکت کرده و خود را منفجر کرده و در انفجار دوم یک خودروی “رنو” بمب‌گذاری شده قصد ورود به سفارت داشت که بر اثر هوشیاری ماموران امنیتی متوقف و پس از لحظه ای منفجر شد .

این انفجار باعث شهادت رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بیروت و جمعی از مردم لبنان شد که سایت گیلانیان  ضمن تسلیت به بازماندگان شهید انصاری، این اقدام تروریستی را محکوم می نماید .

استاندار گیلان طی پیامی شهادت مدیر کل اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان را نیز تسلیت گفت .

ابراهیم انصاری متولد ۱۳۳۸ ه.ش در شهرستان لامرد از توابع استان فارس است که دارای تحصیلات حوزوی و دانشگاهی و مدرک کارشناسی ارشد مدیریت است.

از سوابق کاری این شهید می توان به مدیرکلی فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان هرمزگان به مدت دو سال (از سال ۱۳۷۱- ۱۳۷۳) اشاره کرد.

وی به مدت ده سال (از سال ۱۳۷۳-۱۳۸۳) مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان گیلان بود که در این مدت خدمات شایانی به ارتقای فرهنگی استان گیلان کرد.

همچنین حجت الاسلام انصاری از سال ۱۳۸۳ به مدت پنج سال و نیم رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سودان بود و تا پیش از تصدی رایزن فرهنگی ایران در بیروت به مدت سه سال مدیر کلی آفریقا – عربی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را به عهده داشت.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی