گیلانیان
یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ Sunday, 19 May , 2019
تیر ۱۶, ۱۳۹۷ کد خبر : 67720 خبر ها

نماینده مردم رشت در مجلس :

رتبه استان گیلان در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی مطلوب نیست

رتبه استان گیلان در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی مطلوب نیست

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: رتبه استان گیلان در پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی رتبه ۳۱ کشور است و گیلان در این حوزه جزء استان‌های آخر محسوب می‌شود.

محمدصادق حسنی ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان رشت در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به‌منظور تسهیلات اشتغال روستایی به بانک‌ها وازیر شده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این اعتبار با تلاشی ویژه و اقدامات گسترده به بانک‌ها به‌منظور افزایش اشتغال پرداخت شده است گفت: در کمیسیون کشاورزی با تلاش ویژه تصویب شد تا به‌جای اسناد رسمی از کشاورزان برای ضمانت دریافت تسهیلات سفته‌های بانکی پذیرفته شود.

عضو فراکسیون امید مجلس با تاکید بر اینکه در حال حاضر خبر می‌رسد که بانک‌ها زیر بار این قانون نمی‌روند و از پذیرش سفته‌های بانکی به عنوان ضمانت ممانعت می‌کنند گفت: عدم رعایت این قانون از سوی بانک‌ها موجب اختلال در پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به کشاورزان شده است.

حسنی با اشاره به اینکه پولی که از صندوق توسعه ملی به بانک‌ها واریز شده هنوز به مردم در راستای اشتغالزایی پرداخت نشده و این پول در بانک‌ها موجود است افزود: رتبه استان گیلان در پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی رتبه ۳۱ کشور است و گیلان در این حوزه جزء استان‌های آخر محسوب می‌شود.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه این رتبه برای استان گیلان که همواره جزء نخستین‌ها بوده جایگاهی مطلوب و زیبنده نیست گفت: در روند پرداخت و جذب تسهیلات اشتغالزایی در استان گیلان باید از افراط و تفریط دوری کرد زیرا گیلان از دیگر استان‌های کشور در این حوزه عقب مانده است.

وی با تاکید بر اینکه به‌طور قطع اگر در جذب اعتبارات اشتغالزایی موفق عمل نکنیم سهم گیلان به استا‌های دیگر منتقل می‌شود تصریح کرد: بانک‌ها باید نواقص و قوانین مانع پرداخت این تسهیلات در حوزه سیستم بانکی را به نمایندگان مجلس ابلاغ کنند تا نمایندگان برای اصلاح قوانین اقدام کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

قابل توجه رییس شورای اسلامی شهر رشت :

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

به بهانه گلایه استاندار از جذب غیر قانونی 670 نفر در گیلان:

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

به بهانه افشاگری در باره آدینه و مصلی و ...

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz