گیلانیان
جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ Friday, 23 April , 2021
مارس 2, 2021 کد خبر : 81317 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان :

رتبه برتر گیلان در مدیریت مصرف برای پنجمین سال متوالی/ بهره‌برداری از ۴۱ پروژه برق منطقه‌ای گیلان در دولت‌های یازدهم و دوازدهم

رتبه برتر گیلان در مدیریت مصرف برای پنجمین سال متوالی/ بهره‌برداری از ۴۱ پروژه برق منطقه‌ای گیلان در دولت‌های یازدهم و دوازدهم

گیلانیان : استاندار گیلان با اشاره به رتبه برتر استان در مدیریت مصرف برق برای پنجمین سال متوالی گفت: در دولت‌های یازدهم و دوازدهم، زیرساخت‌های برق منطقه‌ای رشد و توسعه یافته و طی این مدت از ۴۱ پروژه نیز در این حوزه، بهره برداری شده است.

ارسلان زارع در مراسم بهره برداری همزمان چهار پروژه زیربنایی برق منطقه‌ ای گیلان که از طریق ارتباط تصویری با وزیر نیرو در بخش لشت نشاء شهرستان رشت برگزار شد، صنعت برق را به‌عنوان صنعتی زیرساختی و راهبردی دانست و با اشاره به نقش مهم آن در پیشرفت و توسعه جوامع امروزی و کشورهای در حال توسعه، اظهار کرد: امروزه بدون حضور انرژی برق، عملاً نمی‌توان چشم‌اندازی برای رشد و شکوفایی کشورها متصور بود .

وی سهم تولید نیروگاه‌های برق استان گیلان در حال حاضر را حدود دو هزار و ۸۵۴ مگاوات عنوان و با بیان اینکه در تیرماه سال جاری اوج مصرف استان، یک هزار و ۹۴۵ مگاوات بود، گفت: مازاد این انرژی تولیدی از طریق شبکه سراسری به استان‌های همجوار مبادله می‌شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه نیاز مصرف برق استان در تیرماه امسال، ۲ هزار و ۱۷۰ مگاوات بوده که تفاوت این رقم با عدد مصرفی استان را مردم فهیم و همچنین صنایع با برنامه‌های مدیریت مصرف، کنترل کردند، افزود: برق منطقه ای استان از این حیث برای پنجمین سال متوالی، رتبه برتر در بحث مدیریت مصرف را کسب کرد.

وی با بیان اینکه براساس رشد فنآوری و افزایش روز افزون به‌کارگیری لوازم الکتریکی و برقی، توسعه شبکه نیز انجام شده، گفت: استان گیلان با توجه به گردشگرپذیر بودن و مهاجرت از سایر استان‌ها، نیازمند توسعه زیرساخت‌ها و استمرار نگاه ویژه وزارت نیرو و شرکت توانیر است.

 استاندار گیلان با اشاره به اینکه در طول دولت‌های یازدهم و دوازدهم؛ طول خطوط انتقال برق به افزون بر یک هزار و ۳۵۶ کیلومتر رسیده، افزود: در بخش ظرفیت پست ها نیز با بیش از ۲۲ درصد افزایش، این میزان به چهار هزار و ۳۶۵ مگاولت آمپر رسیده است.

وی ادامه داد: در بخش فوق توزیع، طول خطوط به حدود یک هزار و ۵۰۷ کیلومتر مدار و در بخش ظرفیت پست‌ها نیز با حدود ۴۷ درصد افزایش، به بیش از سه هزار و ۴۳۵  مگاولت آمپر رسیده است.

 زارع به تکمیل و بهره برداری از ۱۴ پروژه آغاز شده قبل از دولت تدبیر و امید و همچنین شروع ۲۷ پروژه در دولت های یازدهم و دوازدهم و افتتاح آنها اشاره و خاطرنشان کرد: ۱۴پروژه دیگر نیز آغاز شده که روند اجرای آنها از پیشرفت مناسبی برخوردار است.

وی گفت: در مجموع در طول دولت های یازدهم و دوازدهم؛ ۴۱ پروژه به ارزش روز یک هزار و ۹۰ میلیارد تومان به پایان رسیده و ۱۴ پروژه با ارزش ۷۹۶ میلیارد تومان درحال انجام است .

نماینده عالی دولت در گیلان پروژه احداث پست ۲۳۰ . ۶۳ کیلوولت غرب رشت و خط چهار مداره مختلط رشت شمالی، پره‌سر، انزلی را مهمترین پروژه در حال اجرا توسط شرکت برق منطقه ای گیلان عنوان و اضافه کرد: این پروژه نقش مهمی در پایداری شبکه بویژه مرکز استان و همچنین تا حدودی رفع معضل حبس تولید استان دارد که امیدواریم با مساعدت وزیر نیرو و تامین منابع مالی آن در آینده نزدیک افتتاح شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “