گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
مارس 1, 2016 کد خبر : 46568 خبر ها

رتبه بیکاری گیلان در کشور، نسبت به سال گذشته، پنج پله بهبود یافت

رتبه بیکاری گیلان در کشور، نسبت به سال گذشته، پنج پله بهبود یافت

گیلانیان : استاندار گیلان گفت: براساس آمار مرکز آمار ایران، از ابتدای فروردین تا آذرماه امسال، نرخ بیکاری استان ۱۱ و نیم درصد بوده که اکنون رتبه سیزدهم در کشور را داریم و بر این اساس، رتبه بیکاری، پنج پله بهبود یافته است.

محمدعلی نجفی روز سه شنبه در کارگروه اشتغال استان افزود: این رتبه برغم تمام مشکلات در نظام پرداختی و بانکی ما، حاصل شده است.

وی اظهار کرد: همچنین براساس آمار مرکز آمار ایران، نرخ مشارکت در گیلان در این مدت، ۴۱ و ۹ دهم درصد بوده که از این نظر، استان رتبه سوم کشور را کسب کرده و این شرایط ، می تواند زمینه بهبود اشتغال و کاهش هرچه بیشتر نرخ بیکاری را مهیا سازد.

نجفی با بیان اینکه امسال برای ۳۸ هزار و ۶۹۰ نفر شغل ایجاد شده، گفت: این آمار براساس آماریست که ثبت شده، اگرچه بسیاری از اشتغال های ایجاد شده توسط بخش خصوصی در این آمارها نیامده است.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: تمامی دستگاه های اجرایی با همدلی تلاش کنند که رتبه بیکاری استان از میانگین کشوری عبور کند.

** سه هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال برای طرح های نیمه تمام پرداخت شده است

نجفی با اشاره به اعتبارات پرداخت شده برای طرح های نیمه تمام از محل اعتبارات سفر استانی رئیس جمهوری گفت: از محل اعتبارت این سفر ، سه هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال برای طرح های نیمه تمام و بخشی سرمایه در گردش پرداخت شده است.

وی به همکاری بانک ها برای طرح های اشتغالزایی استان اشاره و بیان کرد: برخی بانک ها همچون کشاورزی و تجارت برای طرح های اشتغالزا همکاری خوبی داشته اند.
وی خاطرنشان کرد: یک ریال از اعتبارات اختصاص یافته برای طرح ها نباید برگشت بخورد.
نجفی با بیان اینکه دستگاه های اجرایی باید طرح ها را به خوبی هدایت کنند، گفت: تمام تعهدات در ارتباط با اشتغال و پرداخت های تکلیفی باید پرداخت شود.

** پیام مردم در انتخابات، بله به دیپلماسی دولت بود
استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در هفتم اسفندماه ، مشارکت گیلانی ها را از میانگین کشوری بالاتر عنوان و از حضور باشکوه مردم استان در این انتخابات قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه پیروز اصلی انتخابات مردم بودند، تصریح کرد: نگاه اولیه، نشان دهنده آن است که مردم به امید و کسانی که به آینده بهتر و شکوفایی بیشتر وعده داده اند، رای دادند.

نجفی انتخاب مردم را بهترین انتخاب خواند و تصریح کرد: از همه داوطلبان این انتخابات چه آنهایی که با عشق و انگیزه حضور یافته بودند که در مقام خادم قرار بگیرند و تایید نشدند و چه کسانی که تایید شدند، قدردانی می کنم.

وی ادامه داد: حضور پرشور داوطلبان باعث گرمی انتخابات شد و حضور مردم، تجلی بخش آرمان های اصیل امام (ره) بوده است.

** ایجاد افزون بر ۳۸ هزار فرصت شغلی در گیلان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان نیز در این جلسه گفت: از ابتدای امسال تاکنون، ۳۸ هزار و ۶۹۰ نفر شغل در استان ایجاد شده است.

محمود ایزددوست افزود: از این تعداد، ۲۰ هزار و ۳۷۹ در سامانه ثبت شده و ۱۷ هزار و ۶۹۰ شغل در سامانه ثبت نشده است.

وی اظهار کرد: سازمان های صنعت، معدن و تجارت، کمیته امداد و جهاد کشاورزی از جمله دستگاه هایی هستند که بیشترین اشتغالزایی را در استان داشته اند که در سامانه ثبت شده است.

وی تصریح کرد: هریک از این دستگاه ها، بیش از یک هزار شغل در استان ایجاد کرده اند.

به گفته ایزددوست، بنیاد مسکن ، راه و شهرسازی ، بسیج سازندگی و منطقه آزاد نیز که آمار آنها در سامانه ثبت نشده، بیش از یک هزار شغل در استان ایجاد کرده اند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد