گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
اکتبر 20, 2014 کد خبر : 30629 خبر ها

استاندار گيلان :

رتبه ی بیکاری بهبود یافته است اما راضی نیستم

رتبه ی بیکاری بهبود یافته است اما راضی نیستم

 گیلانیان : رتبه ی بیکاری بهبود یافته است اما راضی نیستم /ستاد تسهیل امور سرمایه گذاری و کار آفرینی تشکیل می شود

استاندار گیلان در کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری با اشاره به بهبود شاخص های کار آفرینی و کسب رتبه ی هشتم استان گفت : اگر چه نسبت به وضعیت کنونی اصلا” راضی نیستم اما از افرادی که همچنان رتبه ی بیکاری استان را دوم اعلام می کنند میخواهم این اشتباه را تصحیح کنند .

دکتر نجفی ظهر امروز درکار گروه اشتغال و سرمایه گذاری با بیان اینکه دریکسال گذشته همواره اعلام کرده ام که مانع تراشی برای سرمایه گذاران از خطوط قرمز من است گفت : استان به رغم همه تلاشها در بحث اجرای طرح های بزرگ سرمایه گذاری از شرایط موجود راضی نیستم چون با برخی از سرمایه گذاران در ادارات همکاری مناسب نمی شود .

نماینده ی عالی دولت در گیلانبا بیان اینکه باید از حالت کلی گویی خارج شده و مدیران عملیاتی تر وارد کار شوند افزود : اگر اشتغال ، ارزش افزوده، بهبود درآمد سرانه و کاهش نرخ بیکاری را می خواهیم نیاز به سرمایه گذاری جدید داریم .

وی ادامه داد : برای جلوگیری از این مشکلات ستاد تسهیل امور سرمایه گذاری و کار آفرینی برای بررسی طرح های بزرگ سرمایه گذاری و حل مشکلات واحدهای تولیدی بزرگ کار آفرین یکشنبه ی هرهفته به ریاست من برگزار خواهد شد .

استاندار گیلان خاطر نشان کرد : این نشست ها بصورت منظم و یکشنبه هرهفته در دفتر کار من با حضور معاون برنامه ریزی استاندار ، رئیس کل دادگستری ، مدیرکل اطلاعات ، رؤسای سازمان صنعت معدن و تجارت ، امور اقتصادی و دارایی ،حفاظت محیط زیست ، مدیران کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، منابع طبیعی و بانک ها و سازمانها حسب طرح مورد نظر تشکیل خواهد شد .

دکتر نجفی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه رتبه ی بیکاری گیلان براساس اعلام مرکز آمار کشور در نیمه ی نخست امسال هشتم بوده است گفت : اگر چه در این بخش نسبت به گذشته توفیق یافتیم اما بنده اصلا” از این جایگاه راضی نیستم .

وی با بیان اینکه عده ای هنوز آمار بیکاری استان را دوم اعلام می کنند گفت : عده ای هنوز در آمارهای پائیز گذشته هستند و به اشتباه رتبه ی گیلان را دوم اعلام می کنند در حالیکه وضعیت استان تغییر کرده و بهبود یافته است .

استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه از عملکرد برخی از بانک ها راضی نیستم گفت : آخرین وضعیت عملکرد بانکهایی که در راستای سیاستهای ابلاغی دولت خوب کار نکرده اند را امروز در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور اعلام می کنیم .

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار نیز در این نشست گفت : رتبه ی بیکاری استان در نیمه ی نخست سال ۹۰ چهارم ، سال ۹۱ پنجم و سال ۹۲ ششم بوده است .

محمد حسین اصغریان گفت : نرخ بیکاری در تابستان سال ۹۳ براساس اعلام مرکز آمار ۴/۱۳ درصد بوده است .

وی خاطرنشان کرد : نیمه ی نخست امسال براساس آمار این مرکز ۲۸ هزار و ۸۴۵ نفر شغل ایجاد شده است .

غلامعلی جعفرزاده نماینده ی رشت و عضو ناظرمجلس در کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری نیز در این نشست گفت : گیلان تنها استان کشور بوده است که تاکنون توانسته است اعتبارات فاینانس بند الف تبصره ی ۴ قانون بودجه ی را کسب کند .

 وی همچنین برضرورت بهره گیری حداکثر ی از تسهیلات صتدوق توسعه ی ملی تأکید کرد و گفت : بانک های عامل نقش مؤثری در روند تحقق این هدف مهم دارند

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد