دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ Monday, 16 July , 2018
شهریور ۴, ۱۳۹۶ کد خبر : 61844 خبر ها

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبر داد :

رد طرح دولت درباره تعیین تکلیف حق تدریسی‌ها از سوی مجلس

رد طرح دولت درباره تعیین تکلیف حق تدریسی‌ها از سوی مجلس

گیلانیان : عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در بحث تعیین تکلیف حق تدریسی‌ها آمار و تعداد دقیق نبود، اگر تعداد دقیق را اعلام بکنند وعدم مغایرت با قانون اصل ۷۵ را نداشته باشد مشکلی ازاین‌جهت نیست و طرح تصویب می‌شود و باید برای حل این مسئله برنامه‌ریزی صورت بگیرد.

اسدالله عباسی در نشست خبری امروز بابیان اینکه تا سال ۱۴۰۴ حدود ۶۰۰ هزار نفر از فرهنگیان بازنشسته خواهند شد اظهار کرد: جایگزین این افراد از طریق دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه تربیت‌معلم، فراخوان نیروهای علاقه‌مند فارغ تحصیل دانشگاه‌ها و کسانی که در مدارس و پیش‌دبستانی‌ها تجربه‌دارند صورت می‌گیرد.

نماینده مردم املش و رودسر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعیین تکلیف بحث حق تدریسی و پیش‌دبستانی‌ها افزود: این طرح در مجلس رد شد و دلیل رد هم این بود که آموزش پرورش آمار دقیقی به کمسیون اعلام نکرد.

وی افزود: در بحث تعیین تکلیف حق تدریسی‌ها آمار و تعداد دقیق نبود، اگر تعداد دقیق را اعلام بکنند وعدم مغایرت با قانون اصل ۷۵ را نداشته باشد مشکلی ازاین‌جهت نیست و طرح تصویب می‌شود و باید برای حل این مسئله برنامه‌ریزی صورت بگیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به بررسی صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: برای حل این موضوع در حال جمع‌بندی هستیم و تا آخر شهریور این طرح را در اختیار هیئت‌رئیسه مجلس می‌گذاریم و در آنجا تصویب و در مهرماه در صحن علنی مجلس قرائت می‌کنیم.

عباسی بابیان اینکه سهم استان گیلان در بحث نوسازی مدارس خوب، اما کافی نبود گفت: به دلیل رطوبت، ماندگاری تأسیسات کاهش پیدا می‌کند و به همین دلیل باید در بحث سازه و ساختمان یک نگاه ویژه به گیلان باشد.

وی با اشاره به اینکه در بحث تجهیز نوسازی مدارس سه میلیارد دلار تصویب‌شده است افزود: مدارس باید استانداردسازی شوند و باید نیاز امروز دانش آموزان را تأمین کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش