گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز پنج شنبه,۲۸ام دی ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی پنج شنبه,۲۸ام دی ۱۳۹۶

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبر داد :

رد طرح دولت درباره تعیین تکلیف حق تدریسی‌ها از سوی مجلس

گیلانیان : عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در بحث تعیین تکلیف حق تدریسی‌ها آمار و تعداد دقیق نبود، اگر تعداد دقیق را اعلام بکنند وعدم مغایرت با قانون اصل ۷۵ را نداشته باشد مشکلی ازاین‌جهت نیست و طرح تصویب می‌شود و باید برای حل این مسئله برنامه‌ریزی صورت بگیرد.

اسدالله عباسی در نشست خبری امروز بابیان اینکه تا سال ۱۴۰۴ حدود ۶۰۰ هزار نفر از فرهنگیان بازنشسته خواهند شد اظهار کرد: جایگزین این افراد از طریق دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه تربیت‌معلم، فراخوان نیروهای علاقه‌مند فارغ تحصیل دانشگاه‌ها و کسانی که در مدارس و پیش‌دبستانی‌ها تجربه‌دارند صورت می‌گیرد.

نماینده مردم املش و رودسر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعیین تکلیف بحث حق تدریسی و پیش‌دبستانی‌ها افزود: این طرح در مجلس رد شد و دلیل رد هم این بود که آموزش پرورش آمار دقیقی به کمسیون اعلام نکرد.

وی افزود: در بحث تعیین تکلیف حق تدریسی‌ها آمار و تعداد دقیق نبود، اگر تعداد دقیق را اعلام بکنند وعدم مغایرت با قانون اصل ۷۵ را نداشته باشد مشکلی ازاین‌جهت نیست و طرح تصویب می‌شود و باید برای حل این مسئله برنامه‌ریزی صورت بگیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به بررسی صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: برای حل این موضوع در حال جمع‌بندی هستیم و تا آخر شهریور این طرح را در اختیار هیئت‌رئیسه مجلس می‌گذاریم و در آنجا تصویب و در مهرماه در صحن علنی مجلس قرائت می‌کنیم.

عباسی بابیان اینکه سهم استان گیلان در بحث نوسازی مدارس خوب، اما کافی نبود گفت: به دلیل رطوبت، ماندگاری تأسیسات کاهش پیدا می‌کند و به همین دلیل باید در بحث سازه و ساختمان یک نگاه ویژه به گیلان باشد.

وی با اشاره به اینکه در بحث تجهیز نوسازی مدارس سه میلیارد دلار تصویب‌شده است افزود: مدارس باید استانداردسازی شوند و باید نیاز امروز دانش آموزان را تأمین کرد.


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار