گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
سپتامبر 29, 2012 کد خبر : 12851 خبر ها

نماينده مردم رشت هشدار داد:

رسوخ جریان انحرافی در کتب درسی ششم ابتدایی

رسوخ جریان انحرافی در کتب درسی ششم ابتدایی

گیلانیان : رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه متأسفانه تأثیر تفکر جریان انحرافی و مکتب ایرانی در بحث آموزش و کتب درسی قابل مشاهده است، گفت: هم‌‌اکنون این جریان در بدنه دولت آنقدر رسوخ کرده که همه بخش‌های کشور را تحت تأثیر قرار داده است.
جبار کوچکی‌نژاد‌ در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به اظهارات نمایندگان مجلس مبنی‌بر رسوخ تفکرات مکتب ایرانی در متون درسی پایه ششم ابتدایی، تصریح کرد: به‌طور حتم زمانی که آموزش و پرورش کارها و برنامه‌های خود را به صورت شتاب‌زده اجرایی کند، امکان بروز هر خطایی به عمد و یا غیرعمد وجود دارد.
نماینده رشت با بیان اینکه توسعه مکتب ایرانی در کتاب‌های درسی تمام مقاطع به‌ویژه پایه ششم ابتدایی یک نگاه آشکار بوده گفت: هم‌‌اکنون جریان انحرافی در بدنه دولت آنقدر رسوخ کرده که حتی همه بخش‌های کشور را تحت تأثیر قرار داده است.وی با مد نظر قراردادن اینکه بر اساس قانون وزارت آموزش و پرورش بعد از تدوین سند تحول بنیادین این وزارتخانه باید حدود یک سال برای ایجاد زیرساخت‌های آن برنامه‌ریزی کند، افزود: متأسفانه با وجود تدوین این سند، این وزارتخانه مراحل قانونی را طی نکرد؛ این در حالی است که هم‌‌اکنون وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات برای تدوین سند بنیادین خود بر اساس قانون عمل کرده است.

این نماینده مجلس نهم،‌ با تأکید بر اینکه به طور حتم کتب درسی و فضای آموزشی دارای ایرادات اساسی است، تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش باید برای حل این مشکلات تدبیری بیندیشد.

کوچکی‌نژاد‌ ساداتی به اظهارات رئیس‌جمهور در سازمان ملل اشاره کرد و ادامه داد: این اظهارات بر خلاف تفکرات امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب است، که این موضوع نشان‌دهنده رسوخ تفکر انحرافی در بدنه دولت به شمار می‌رود. وی با اعلام اینکه هم‌اکنون تاثیرات جریان انحرافی در بخش‌های اقتصادی و سیاسی دیده می‌شود، اعلام کرد: متأسفانه تأثیرات تفکرات این جریان در بحث آموزش و کتب درسی قابل مشاهده بوده و لمس می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش باید نگاه خود را بر وضعیت کنونی حوزه آموزش تغییر دهد، یادآور شد: به‌طور حتم تفکرات کنونی این وزارتخانه به ضرر آینده آموزش کشور تمام خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی