گیلانیان
دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ Monday, 8 August , 2022
مارس 27, 2013 کد خبر : 17830 دسته‌بندی نشده

از مجلس شورا تا شورای شهر !

رسیدن به شورای شهر ارزش اینهمه سیاه نمائی را دارد ؟

اختصاصی گیلانیان : پس از مدت ها بی خبری خواستیم با گشت و گذاری در فضای خبری گیلان بلکه بر اثر الحان بهاری خبرسازان ، سخنان مشفقانه ناصحان و صداقت و جامع نگری بلند نظران ، به دور از مصالح و منافع فردی تجدید قوائی کرده باشیم . ولی علیرغم رسم معمول خانه تکانی در آستانه تحویل سال نو که توصیه می شود خانه دل نیز تکانیده شود مشاهده شد هنوز برخی ها با همان کینه و کدورت های بی اساس و ناصواب برای رسیدن به مقاصد و منافع شخصی با سوء استفاده از القاب مقدس پا بر ارزش ها می گذارند و با سیاه نمائی دیگران درصدد بزرگنمائی خود هستند !!

به عنوان مثال عزیز داعیه داری که کارنامه نه چندان مقبولی دارد شاید بر اثر کثرت علاقه به جاه و مقام حتی به قیمت تنزل درجه بدون رعایت اخلاق سیاسی و اعتقادی تحت تأثیر خود شیفتگی طی یک مصاحبه ای تحلیل های شرح زیر را ارائه نمودند که نقد آن را به جهت حلاوت نوروزی به بعد موکول کردیم :

– مدیریت شهرهای بزرگی مانند رشت وابسته به مدیریت استانی است

ریشه تخلفات مدیریتی در استان از دولت‌های سازندگی و اصلاحات است!

اختلاس بزرگ سه هزار میلیارد تومانی و اختلاس اخیر شورای شهر رشت در دوران دولت اصولگرا رخ داده است!!؟

ضعف مدیریت نظارتی و سیاسی از عوامل اصلی وقوع تخلفات بزرگ در شورای شهر رشت است!

– وابستگی مدیریت شهری رشت به مدیریت فرهنگی گیلان از عوامل ایجاد این تخلفات  بزرگ بوده است.

اگر چه آحاد مردم به ویژه قشر آسیب پذیر ضمن منت داری سربازان گمنام امام زمان (عج) به عنوان عیون رهبری از قوه قضائی درخواست برخورد قاطع با متهمان شورای شهر رشت و اخلالگران اقتصادی را دارند اما سوء استفاده از اتفاق حاصله برای جبران ناکامی و کسب وجهه برای مقاصد دنیوی نه تنها غیر اصولی و ارزشی است بلکه طرح مسئله با استدلال های بنی اسرائیلی در جهت سیاه نمائی دیگران و ربط های غیر منطقی و غیر منصفانه حاکی از ضعف منطق تحلیلگر و اغراض شخصی وی است که گفته اند :

سخن گفتنِ کج ز بیچارگیست                          به بیچارگان بر بباید گریست

با توجه به اینکه مقام معظم رهبری در پیام نوروزی لازمه پیروزی را نگاه به آینده با توجه به گذشته به منظور بررسی شکست ها و پیروزی ها دانسته چه خوب بود ایشان با توجه به عملکرد چهارساله خود و میزان اثرات خیرش برای عموم اقدام به تحلیل می کردند که :

۱ شکی نیست “مدیریت نه تنها در شهرهای بزرگی مانند رشت” بلکه در تمام شهرها سلسله مراتبی دارد و تابع مدیریت مافوق است ، تنها نمایندگی مجلس است که از سلسله مراتب اداری معاف است از این رو در بعضی ها خودمحوری ایجاد می نماید ؛ بنابراین مورد اول کشف شهود نیست مگر اغراضی پشت این تحلیل پنهان شده باشد ! 

۲ – اگر تخلفات مدیریتی در استان ریشه در دولت های اصلاحات و سازندگی دارد آیا نامبرده در ایام تصدی مسئولیت خود با انتصاب ” د ” فارغ از خدمت نظام به سمت … تخلفات را تشدید نکرده است؟!

۳ ایشان که قبل از عضویت در شورای راهبردی حزب‌الله از طریق عضویت در ائتلاف کاندیداهای مستقل صاحب منصب شد و در ایام مسئولیت در مکاتبات از ” آقای خاص ” با عنوان برادر گرامی یاد می کردند چرا از نقش نظارتی خود در جلوگیری یا اخطار به مسئولان در مورد اختلاس بزرگ سه هزار میلیارد تومانی و یا در مورد وقایع شورای شهر اقدامی نکرده اند

۴ اگر وابستگی مدیریت شهری رشت به مدیریت فرهنگی گیلان از عوامل ایجاد این تخلفات بزرگ است

الف – صحیح است گفته شود ” م ز ” که یکی از اعضای ترور دکتر مسعود علیمحمدی استاد فیزیک دانشگاه تهران و دانشمند هسته ای است به استناد گواهی مکتوب موجود چون عضو فعال دفتر فلان نماینده بوده بنابراین وابستگی به فلان نماینده داشته است ؟!

ب – توزیع بسته های ورزشی هیئت ورزشی عشایری کشور در رشت برای اخذ رأی نشانه وابستگی به کجا بود !؟؟

فراموش نکنیم که حوادث اخیر شورای شهر رشت که اولین قربانی آن با حمایت های بی دریغ برخی از بزرگان به ریاست رسیده نتیجه همین نیات ناخالص است که دامنگیر مدعیان دروغین خدمت شده است و تاریخ می تواند تکرار شود !

چه خوب است در اظهار نظرها به عملکرد خود و افکار عمومی به عنوان بایگانی تاریخ که عملکرد خوب و بد مدیران یا منتخبان را ضبط دارد نیم نگاهی انداخته شود و تصور نشود مردم خدمت و … را فراموش می کنند و صالح و طالح را از هم نمی شناسند .

اخبار مرتبط

نظرات

 • از شما تعجب میکنم!! این سردار معظم در دوره نمایندگیش کار زیاد کردفقط مشکل اینه که برای فک و فامیل و بچه های ستادش بود!مثلا بده دامادشو تا از سربازی امد به استخدام رسمی وزارت کشور دراورد و درستش کرد بخشدار مرکزی فلان شهر ؟!بد کاری کرد استاندار بومی و موفق گیلان رو برکنار کرد و استاندار بی کفایت مازندرانی هم لباسشو اورد به گیلان؟!۱۱۱۱۱از حق نگذریم در این اقدامات اون یکی نماینده هم که پایش در … گیر بود و الان شده مرجع تایید صلاحیت نامزدهای شورا!! هم باهاش همدست بود

 • آقا شما این برادران بزرگوار رو به اسم معرفی کنین
  واقعاً تهمت و افترایی که نزدین خوب اسمشو بگین
  نمی تونه از شما شکایت کنه

  دوران سعادتی برای گیلان خیلی تلخ بود

  این آقایون شورا خوب چوب بی تقوایی رو می خورند و دوم چوب بی نظارت بودن کشور رو

  الآن تعدادی از افرادی که برای دور بعد شورای رشت کاندیدا هستند هم مفاسدی دارند که کسی نمی دونه
  برای امثال من که خبر داریم خیلی سنگینه
  غصه می خوریم
  ولی دستمون به جایی بند نیست
  خدا آخر عاقبت همه مون رو به خیر کنه

 • آقای لطفی ایندفعه حرف حق زدی اما کم گفتی؛مساله شورای شهر مساله صلاحیتها وتشخیص این صلاحیت از جانب مامردم است چرا کسی جرات ندارد بگوید ما بدعمل کردیم؟مثال میزنم:وقتی آبدارچی دفتر فلان نماینده سابق مردم رشت میشود عضوشورا”م م” کسی که آموزش لازم برای این پست را ندیده وآذری زبانها به او رای دادند آیا ازاین شورا انتظاربیشتری میتوان داشت؟ خودرشتیهاآیا انتخابهای درستی کردند؟ ۱ نفراز اعضای شورای منحله تخصص شهرسازی نداشت؛این چه انتخابی بود که ما کردیم؟ چرابا خودمان تعارف داریم؟در حال حاضر خواهرزاده فلان نماینده که بیکاراست و تجربه اداره کردن یک مغازه را هم ندارد و کمتر از ده سال است وارد رشت شده میخواهد عضو شورای کلانشهر شود؟!!!! آیااز این فرد میتوان انتظار داشت که دست و دلش به وقت امضای چک میلیاردی فلان پیمانکار پروژه شهرداری نلرزد؟ آقایانی که سنگش را به سینه میزنند میگویند پسر خوبی است!!!!! جنس انتخابها و توجیهات مردم مارا میبینی؟ لیسانس کشاورزی که هیچ تجربه ای در هیچ عرصه ای ندارد لابد برآوردی از تعداد رای دهندگانش دارد که میخواهد بدون تجربه و با یک لبخند وارد گودانتخابات شودو…چرا نمیفرماییداز ماست که برماست. چرا هیچکس از مردم رشت نمیپرسد حالا که خودمان انتخاب کردیم باید پای لرزش هم بشینیم.اگرشورای شهر ما شهره آفاق شده بدلیل رویکرد نادرست مادر انتخاب است. باید بدانیم که پسرخوب یا مظلوم یا…بدرد شورا نمیخورد چون کار هرکس نیست خرمن کوفتن- گاونر میخواهدومرد کهن.
  امیدوارم اینبار باخودمان روراست باشیم. بسیاری از اعضای دستگیر شده شورای منحله قبل از رسیدن به کرسی شورا پسران خوبی بودند امانتیجه اش چه شد؟ باید نیروهای متخصص امتحان پس داده را انتخاب کنیم.

 • با سلام. متاسفم که نمیدونیم مدیریت شهری با شهرداری متفاوت است. برای مدیریت شهری تعهد و برای شهرداری تخصص لازم است. شورای شهر اگر سالم باشد با مشاوره گرفتن از متخصصین و ابلاغ به شهرداری مصوبات جهت دار اجرایی خواهند شد.
  در ضمن … نامزد احتمالی شورای شهره. به نظرم استادی کاربلد و سالم و خوش تیپ و با مرام.

 • با سلام. از همشهریان رشتی خواهش میکنم برای داشتن شهری آباد و راحت به کسانی که از تعهد و تخصص برخوردارن رای بدن.
  افرادی که مسئولیت دارن ( فرماندار، مدیرکل، فرمانده انتظامی، رئیس و …) در پست خود می توانند به مردم خدمت کنند چرا دوست دارن شورا بشن؟؟آیا دوست دارن به قدرت برسن یا به پول؟؟ اگر قصدشان خدمته، در پست فعلیشون خدمت بکنن دیگه!!! شورا محل کسان صادقی است که هیچ پستی ندارن و مردم با انتخابشان فرصت خدمت به آنان می دهند.

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد