گیلانیان
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ Tuesday, 19 February , 2019
مهر ۲۲, ۱۳۹۶ کد خبر : 62787 خبر ها

فرماندار رشت :

رشت در شاخص‌های استانی و کشوری بسیار عقب مانده است

رشت در شاخص‌های استانی و کشوری بسیار عقب مانده است

گیلانیان : فرماندار رشت با اشاره به عقب‌ماندگی شهرستان رشت از شاخص‌های استانی و کشوری گفت: شهرستان رشت رتبه نخست ضعف شبکه برق را در کشور دارد.

سیروس شفقی عصر امروز در همایش روستا در فرمانداری رشت با اشاره به سخنرانی توهین‌آمیز رئیس جمهور آمریکا در خصوص ایران اسلامی اظهار داشت: حساسیت و ناتوانی ترامپ نشانگر توانمندی تیم مذاکرات ایران اسلامی در توافق‌نامه برجام است.

فرماندار رشت با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نهادی انقلابی است که جوانان زیادی را در مبارزه با تروریسم از دست داده است، تصریح کرد: تروریست خواندن نهاد مقدس سپاه پاسداران بسیار مضحک است.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان باید به‌درستی بدانند که ایران اسلامی بر پایه وحدت و انسجام در مقابل هرگونه تهدیدی با اقتدار و افتخار ایستادگی می‌کند بیان کرد: این امر نشانگر پیروزمندی نظامی جمهوری اسلامی است.

فرماندار رشت با اشاره به گرامیداشت ۱۵ مهرماه و روز روستا خاطرنشان کرد: دهیاری‌ها نهایی‌ترین حلقه اجرایی بین دولت و مردم هستند و همت شبانه‌روزی این افراد در اجرایی کردن مصوبات و سیاست‌های دولت در روستاها قابل تقدیر است.

شفقی با تاکید بر اینکه باید شرایط رفاهی و معیشتی روستاها به‌گونه‌ای تغییر کند که مردم برای مهاجرت معکوس به روستاها ترغیب شوند تصریح کرد: معضلات و دغدغه‌های معیشتی، رفاهی و بهداشتی باید در روستاها به‌طور کامل برطرف شود‌.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر اقدامات مطلوب و تاثیرگذاری در راستای آبادانی و توسعه رفاهی روستاها با همت دهیاران انجام شده است تاکید کرد: دهیاری‌ها باید با استفاده از ظرفیت‌های موجود از کمترین منابع بهترین عملکرد را ارائه دهند.

فرماندار رشت حوزه پسماند، جذب مشارکت، برخورد با تخلفات ساختمانی و تعریض معابر در روستاها را نیازمند تلاش و همت مضاعف عنوان کرد و گفت:  ضعف برق و شرایط نامساعد آب شرب روستایی از عمده مشکلات موجود در روستاها است.

شفقی با اشاره به اینکه باید تذکری جدی در این راستا به سازمان آب و فاضلاب روستایی و شهری داد خاطرنشان کرد: با وجود برگزاری چندین جلسه و پیگیری مشکلات این حوزه، سازمان‌های مذکور به تعهدات خود در زمینه رفع مشکلات آب شرب در روستاها پایبند نبودند.

وی با اشاره به برگزاری جلسات در خصوص اجرای تعهدات این سازمان‌ها در راستای تکمیل آب‌رسانی سراوان تاکید کرد: عدم تجهیز منطقه سراوان به آب شرب سالم با وجود لوله‌گذاری ۳۰۰ کیلومتر برای ۲۵ روستا با اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

فرماندار رشت دهیاران را بازوان اجرایی سیاست‌های دولت در حل مشکلات و معضلات روستاها به ویژه آب و برق دانست و افزود: دهیاران باید به‌عنوان مدیران اجرایی روستاها پیگیر پروژه‌های روستای خود باشند.

شفقی با اشاره به عقب ماندگی شهرستان رشت از شاخص‌های استانی و کشوری در حوزه آب شرب تاکید کرد: نرخ برخورداری شهرستان رشت در حوزه آب شرب ۶۷ درصد است و این شاخص در مقایسه با شاخص‌های استانی و کشوری نشان از عقب ماندگی شهرستان رشت در این حوزه است.

وی با بیان‌ اینکه ۲۱ میلیارد اعتبار به‌منظور اصلاح شبکه‌های آب رسانی و آب روستایی به شهرستان رشت اختصاص یافته تصریح کرد: با کمک دهیاران در شهرستان رشت ۳ هزار تیر برق و ۲۳ کیلومتر کابل خودنگه‌دار شبکه برقی تعویض شده است.

فرماندار رشت با تاکید بر اینکه شهرستان رشت رتبه نخست ضعف شبکه برق را در کشور دارد و این امر زیبنده این شهرستان نیست گفت: حوزه‌های صنعت، کشاورزی، گردشگری در شهرستان رشت نیازمند رونق است و باید به این امر در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی توجه شود.

شفقی با بیان اینکه دهیاران با شناسایی ظرفیت‌های معمول روستا و با بهره‌مندی از حمایت‌های دولت در رفع مشکلات روستا در تلاش مضاعف باشند خاطرنشان کرد: با توجه به تمامی تلاش‌‌ها خلا‌ءهای قانونی بسیاری در مسیر رفع معضلات روستاها وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

رییس پارک علم و فناوری گیلان :

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان :

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان

…به جوانان عزیزم، در آغاز فصل جدید جمهوری اسلامی

متن کامل بیانیه مهم رهبری خطاب به جوانان به‌مناسبت چهل سالگی انقلاب؛

…به جوانان عزیزم، در آغاز فصل جدید جمهوری اسلامی

سهم گیلان از بودجه سال ۹۸ یک هزار و ۴۲۷ میلیارد تومان است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان :

سهم گیلان از بودجه سال ۹۸ یک هزار و ۴۲۷ میلیارد تومان است

فاز اول طرح گردشگری و پرنده نگری تالاب بین المللی امیرکلایه افتتاح شد

با حضور معاون رئیس جمهور و استاندار گیلان؛

فاز اول طرح گردشگری و پرنده نگری تالاب بین المللی امیرکلایه افتتاح شد