گیلانیان
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 30 January , 2023
سپتامبر 13, 2013 کد خبر : 21413 خبر ها

استاندار گیلان خبر داد :

رشت یک بازار بزرگ بی نظم

رشت یک بازار بزرگ بی نظم

گیلانیان : استاندار گیلان در جلسه ساماندهی دست فروشان رشت گفت : ضوابط مربوط به ساماندهی دست فروشان باید تدوین شود .

هاشم نیا با بیان اینکه نیروی انسانی اجرای این طرح نیز باید مشخص و تأمین شود افزود : دست فروشان موجب سد معبر بسیاری در معابر و پیاده روهای شهر رشت شده اند که باید برای ساماندهی این معضل اجتماعی عزم جدی داشت.

وی اظهار داشت : شهرداری رشت و سازمان صنعت ، معدن و تجارت باید ساز و کارها و ضوابط اجرایی بازارچه هایی که دست فروشان در آن ساماندهی می شوند را آماده و براجرای آن نظارت کنند .

استاندار گیلان با تأکید برفرهنگ سازی این طرح گفت : رسانه ها در فرهنگ سازی این مسئله نقش بسیار مهمی را می توانند ایفاء کنند .

مهندس هاشم نیا کنترل تورم و توسعه مشاغل خانگی ، آزاد سازی معابرشهری ، زیبا سازی سیمای شهر از جمله مزایای اجرای این طرح اعلام کرد و با اشاره به توریستی بودن شهر رشت ، خاطرنشان کرد : دست فروشان سطح شهر رشت باید جمع آوری شوند و به بازارچه هایی که در نقاط پرتردد شهرایجاد می شوند منتقل شوند .

 وی تصریح کرد : پراکندگی فروشندگان متفرقه در نقاط مختلف شهر رشت را به یک بازار بزرگ بی نظم تبدیل کرده است .

استاندار گیلان گفت: در رشت باید برای ساماندهی دست فروشان ده نقطه تعیین شود تا در آنجا به امرار معاش بپردازند .

مهندس هاشم نیا با اشاره به اینکه بازارهای محلی اغلب در نقاط حاشیه ای قرار گرفته اند گفت : در بازارچه هایی ایجاد شده در رشت می تواند مکان مناسبی برای تولیدات و محصولات خانگی هم باشد و تبدیل به بازارهای محلی شود .

وی ادامه داد : باید زمینه لازم را در افکار عمومی برای اجرای طرح فراهم کرد و رسانه ها در انجام این امر می توانند نقش مهمی را ایفاکنند .

استاندار گیلان اضافه کرد : در کنار این بازارچه ها باید ایجاد پارگینگ هم پیش بینی شود .

مهندس هاشم نیا اظهار داشت : اگر برای اجرای این طرح مهم برنامه ریزی و تدبیر لازم صورت نگیرد، شهرداری و دستگاه های مربوطه عزم جدی نداشته باشند موفق نخواهد بود .

وی ادامه داد : دست فروشی یک معضل اجتماعی است که باید در تمام نقاط رشت برطرف شده و برچیده شود .

استاندار گیلان تأکید کرد : باید در یک بازه زمانی مشخص در تمام شهر اجرا شود و مکان های ساماندهی دستفروشان بطور ثابت مشخص شود و پس از اجرای آن دیگر اجازه سد معبر و دست فروشی به کسی داده نشود .

مهندس هاشم نیا با اشاره به اینکه هدف از این طرح بیکار کردن افراد دست فروش نیست گفت : این طرح به این منظور اجرا می شود تا هم جلوی یک معضل اجتماعی گرفته شود و هم اینکه دست فروشهای سطح شهر ساماندهی شده و دارای یک مکان مناسب و مشخص برای امرار معاش شوند .

فرماندار رشت نیز در این جلسه با اشاره به عزم جدی مسئولان درساماندهی دست فروشان رشت گفت :فرمانداری رشت در همه مراحل این طرح آمادگی کامل برای حمایت از اجرای آن دارد .

عظمتی افزود : برای موفقیت این طرح باید همه دستگاه های اجرایی مربوط و همچنین نیروی انتظامی و دستگاه قضایی همکاری کنند .

وی اظهار داشت : در مرحله نخست این طرح میوه فروشان حاشیه کمربندی مدرس به بازارچه میدان امام حسین منتقل شده اند.

سرپرست شهرداری رشت هم گفت : شهرداری تاکنون توانسته است طبق وظیفه قانونی خود توسط نیروهای سد معبر خود جلوی بعضی دست فروشان را در برخی معابر اصلی شهر گرفته اند .

بهارمست افزود : برای ساماندهی دست فروش ها در تمام شهر نیازمند کمک و همکاری دستگاه های اجرایی به ویژه نیروی انتظامی دیگر و همچنین مردم است .

وی اظهار داشت : تاکنون تلاش شده است با انجام اطلاع رسانی به مردم و دست فروشان سطح شهر ، جامعه را برای اجرای این طرح آماده نموده است .

سرپرست شهرداری رشت گفت : شهرداری با همه توان در راجرای این طرح اقدام خواهد کرد اما برای انجام آن نیازمند حمایت دستگاه های مربوطه به ویژه نیروی انتظامی است./منبع : استانداری گیلان

اخبار مرتبط

نظرات

  • سلام با توجه به تغییر استانداری گیلان که به مدت ۱۳ ماه تصدی استانداری گیلان را برعهده دارد، هاشم نیا فردی بومی، توانمند، سالم، باهوش، نستوه، آگاه به مسائل استان است بنابراین باید فرصت خدمت بیشتری به ایشان داده شود.

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی