گیلانیان
جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ Friday, 17 August , 2018
مهر ۳۰, ۱۳۹۶ کد خبر : 62981 خبر ها

رئیس مجمع نمایندگان گیلان :

رشد اقتصادی ۸ درصد در برنامه ششم گنجانده شده است

رشد اقتصادی ۸ درصد در برنامه ششم گنجانده شده است

گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان گیلان از گنجانده شدن رشد اقتصادی ۸ درصد در برنامه ششم خبر داد و خاطرنشان کرد: ۴ درصد از ۸ درصد رشد اقتصادی باید از بهره وری حاصل شود.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، محمدحسین قربانی در جلسه مشترک شورای برنامه ریزی و ستاد اقتصاد مقاومتی که در سالن الغدیر استانداری گیلان برگزار شد، با اشاره به همت و تلاش دولت و مجلس در تصویب برنامه ششم، اظهار کرد: قانون برنامه ششم سکان هدایت برنامه های اجرایی کشور است لذا موظف هستیم حول آن گام برداریم.

وی با اشاره به مزیت های برش یکساله برنامه ششم، افزود: هر دستگاهی برای توسعه گیلان باید وظایف خودش را بداند. در واقع عملیاتی شدن برنامه ششم مد نظر ماست.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به گذشت نیمه نخست سال، تصریح کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی گیلان، تنها در ۹ ماه از سال امکان کارهای اجرایی وجود دارد لذا باید نسبت به مبادله موافقت نامه ها هر چه زودتر اقدام کنیم.

قربانی با بیان اینکه مردم در جریان مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان قرار دارند، گفت: اجرایی کردن مصوبات سفر رئیس جمهور یکی از اولویت هایی است که باید در دستور کار قرار گیرد.

نماینده شهرستان آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی از گنجانده شدن رشد اقتصادی ۸ درصد در برنامه ششم خبر داد و خاطرنشان کرد: ۴ درصد از ۸ درصد رشد اقتصادی باید از بهره وری حاصل شود که بهره وری در نوع مدیریت است.

وی مدیران گیلان را توانمند، جهانی و میدانی دانست و یادآور شد: با وجود کارشناسان خبره در دستگاه ها، آوردن بعضی از مشاوران خارج از چارچوب باعث فربه شدن دولت، تحمل هزینه های اضافی و در نهایت کسری بودجه می شود.

سید کاظم دلخوش، نماینده شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی نیز، با بیان اینکه در حال حاضر مجلس مشغول بودجه نویسی است، عنوان کرد: خواسته مالی استان برای سال آینده از هم اکنون باید احصا و اولویت بندی شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*