گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
مارس 16, 2014 کد خبر : 25676 خبر ها

در ۱۱ ماهه امسال؛

رشد ۷۰درصدی سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد انزلی

رشد ۷۰درصدی سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد انزلی

گیلانیان : رضا مسرور، مدیرعامل و رییس هیئت مدیره منطقه آزاد انزلی با اشاره به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی این منطقه و ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: برای نخستین بار در سیاست‌های راهبردی کشور نقش مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مورد تاکید قرار گرفته که بر این اساس توسعه حوزه عمل مناطق آزاد و ویژه به منظور انتقال فناوری‌های پیشرفته، گسترش تولید، تامین نیازهای ضروری و نیز تامین منابع مالی از خارج کشور به عنوان تکلیف از سوی معظم له ذکر شده است.

وی ادامه داد: این سازمان نیز در برنامه اجرایی خود تشکیل شرکت‌های مدیریت صادرات را در امر انتقال صادرات به خارج کشور مورد توجه قرار داده است.

مسرور با بیان اینکه بسیاری از کشورهایی که در زمینه صادرات موفق بودند از طریق فعال کردن شرکت‌های مدیریت صادرات برنامه‎های توسعه صادرات خود را پیگیری کرده اند، تصریح کرد: سازمان منطقه آزاد انزلی نیز برنامه‌های حمایت از صادرات را در سال ۹۳ سرلوحه کار خود قرار داده و تلاش دارد تا با استفاده از راه‌اندازی این شرکت‌ها صادرات از طریق این منطقه را رونق بخشد.

مسرور از افزایش صدور مجوز سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی خبر داد و اظهار کرد: در ۱۱ ماهه امسال مجوز سرمایه‌گذاری صادر شده به ارزش ۸۵۰ میلیارد تومان است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۰ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه ۲۲۴ شرکت در منطقه آزاد انزلی به ثبت رسیده است، افزود: ۱۹ شرکت دارای سهامدار خارجی با ۴۷ درصد رشد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته تاسیس شده‌اند./منبع : شبستان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی