گیلانیان
یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ Sunday, 7 August , 2022
دسامبر 28, 2013 کد خبر : 23371 خبر ها

رغبت مردم به اهدای موقوفات در جامعه باید افزایش یابد

رغبت مردم به اهدای موقوفات در جامعه باید افزایش یابد

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت بر ضرورت گسترش روح سنت حسنه وقف و افزایش رغبت مردم به اهدای موقوفات در جامعه تاکید کرد.

آیت الله ˈزین العابدین قربانیˈ روز شنبه به مناسبت فرارسیدن هفته وقف در جمع مدیرکل، معاونان و کارکنان اوقاف، جمعی از واقفان و هیات امنا بقاع متبرکه استان گیلان افزود: ارایه برنامه های خلاقانه و عملکرد مثبت خدمتگزاران در اوقاف به تحقق این امر کمک می کند.

وی عمل به نیات واقفان را یکی از وظایف اوقاف و امور خیریه عنوان و اظهار کرد: دست اندرکاران در اوقاف و امور خیریه بایستی به این وظیفه خود به خوبی عمل کرده و درآمد هر موقوفه را بر اساس نیات وقاف هزینه کنند.

وی سنت حسنه وقف را چشمه همیشه جاری و از باقیات و صالحات دانست و خاطرنشان کرد: وقف کارکردهای مختلفی از جمله اقتصادی و اجتماعی دارد و در رفع بسیاری از مشکلات نیازمندان نقش بسزایی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با تاکید بر ضرورت حفظ وقف و زنده ماندن برکات این سنت تصریح کرد: مسوولان اوقاف بایستی در هر پستی در حفظ وقف بیش از پیش تلاش کنند .

وی با بیان اینکه طی سال های گذشته برخی از وقفی ها تبدیل به ملک شخصی افراد شده و مشکلات در این رابطه اظهار کرد: مدیر کل اوقاف و امور خیریه در گیلان و دست اندرکاران مربوطه باید برای رفع این مشکلات تلاش کنند.

وی در ادامه به نقش مهم اوقاف در تربیت حافظان قرآن کریم اشاره و اظهار کرد: در شرایط کنونی جهان با این همه شبیخون فرهنگی برای جوانان و نوجوانان این کار مهم اوقاف بسیار ارزشمند است.

آیت الله قربانی با اشاره به بیش از ۹۰۰ بقعه متبرکه در گیلان بر اساس آمارهای اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یادآور شد: این بقاع متبرکه به عنوان پایگاه مقدس تجمع مردمی با وقف اداره می شود.

نهم تا پانزدهم دی ماه هفته وقف نامگذاری شده است./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد