گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
مارس 28, 2016 کد خبر : 47280 خبر ها

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان مطرح کرد

رفع تصرف ۳۰۰۰ متر مربع از اراضی گیلان

رفع تصرف ۳۰۰۰ متر مربع از اراضی گیلان

گیلانیان : مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان گفت: با همکاری خوبی که با شورای حفظ حقوق بیت المال انجام شد ۳۰۰۰ مترمربع از اراضی تصرف شده را در ایام عید رفع تصرف کردیم.

داود زارع درمورد اقدامات سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان، اظهار داشت: در ایام نوروز برای جلوگیری از تصرف منابع طبیعی، تخریب اراضی و آتش‌سوزی کشیک‌های شبانه‌روزی را در مناطق مختلف تنظیم کردیم و یگان حفاظت ما در این ایام به‌طور کامل فعال بود.

وی با بیان اینکه ۱۶ اداره منابع طبیعی در شهرستان‌ها به‌صورت شبانه‌روز فعال هستند، افزود: همکاران ما علاوه بر راهنمایی و هدایت مسافران به سمت پارک‌های جنگلی از تصرف و تخریب اراضی نیز جلوگیری می‌کنند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان تصریح کرد: با همکاری خوبی که با شورای حفاظت بیت المال استان انجام دادیم موفق شدیم ۳۰۰۰ متر مربع از اراضی را رفع تصرف کنیم.

زارع با بیان اینکه ۲۶  پارک جنگلی در استان وجود دارد، اظهار کرد: پارک‌های جنگلی سراوان، قلعه رودخان، موزه میراث روستایی و ۷ پارک جنگلی واقع در دیلمان و جاده سیاهکل از طریق مشارکت بخش خصوصی آماده پذیرایی از مسافران و گردشگران است.

وی از شهروندان و مسافران خواست از منابع طبیعی درست استفاده کنند و برای گرم کردن غذا و موارد دیگر در جنگل‌ها آتش روشن نکنند و در صورت روشن کردن پس از اطمینان از خاموش شدن اراضی را ترک کنند و موارد مشکوک را درصورت تخریب و تجاوز، به سامانه شبانه‌روزی ۱۵۰۴ اطلاع دهند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد