گیلانیان
یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ Sunday, 24 May , 2020
آوریل 4, 2020 کد خبر : 77914 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

رفع کاستی‌های حوزه بهداشت و درمان گیلان نیازمند عزم ملی است

رفع کاستی‌های حوزه بهداشت و درمان گیلان نیازمند عزم ملی است

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی استان از متوسط کشوری پایین‌تر است گفت: رفع کاستی‌های حوزه بهداشت و درمان گیلان نیازمند عزم ملی است.

ارسلان سالاری امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت نامناسب زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی استان گیلان اظهار داشت: استان گیلان از نظر زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی از متوسط کشوری پایین‌تر است و با توجه به جمعیت ساکن در آن توانایی ارائه خدمات مربوطه به مردم را ندارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با بیان اینکه با تلاش مسئولان کشوری و استانی بخشی از کمبودها و کاستی‌های موجود در حوزه بهداشت و درمان گیلان برطرف شده است گفت: با وجود تلاش‌های انجام شده اما هنوز در این حوزه مشکل داریم و رفع نواقص موجود نیازمند عزم ملی است.

سالاری راه‌اندازی دستگاه لنژری(رخت‌شور خانه) در بیمارستان رازی رشت را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: راه‌اندازی این دستگاه نیازمند آماده‌سازی فضایی به مساحت ۱۷۷ مترمربع بود که برلی این منظور یک میلیارد تومان هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ۲ دستگاه ماشین لباسشویی ۷۰ کیلویی اتوماتیک و یک دستگاه اتو پرس و همچنین یک دستگاه خشک‌کن در فضای لنژری بیمارستان رازی رشت وجود دارد که امیدواریم این نوع اقدامات در آینده به‌شکل گسترده‌تر در گیلان تداوم داشته باشد.

سالاری علت راه‌اندازی لنژری در بیمارستان رازی رشت را مورد اشاره قرار داد و تأکید کرد: در گذشته ملحفه و البسه بیماران این بیمارستان در سایر مراکز درمانی ضدعفونی و شست‌وشو می‌شد و راه‌اندازی رخت‌شور خانه علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه، سطح بهداشت این مرکز آموزشی را نیز ارتقا می‌دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه از روزهای نخست شیوع کرونا در گیلان تاکنون ۳ دستگاه اکسیژن‌ساز در بیمارستان‌‌های استان راه‌اندازی شده است گفت: ۲ دستگاه اکسیژن‌ساز در بیمارستان رازی و‌ یک دستگاه در  بیمارستان جدید تالش راه‌اندازی شد.

وی با اشاره به اینکه برای تهیه و‌ نصب این دستگاه‌ها مجموعاً حدود ۵ میلیارد تومان هزینه شده است خاطرنشان کرد: هم‌اکنون نصب اکسیژن‌ساز بیمارستان انزلی در حال انجام است و تجهیز بیمارستان‌های الزهرا(س) رشت، لاهیجان، لنگرود و رودسر را نیز در دستور کار داریم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

تولید ۸۴۰۰ تن چای خشک در کشور

رئیس سازمان چای کشور :

تولید ۸۴۰۰ تن چای خشک در کشور

تولید دستگاه ضدکرونا توسط شرکت دانش‌بنیان گیلانی

رئیس پارک علم و فناوری شهرستان رودسر :

تولید دستگاه ضدکرونا توسط شرکت دانش‌بنیان گیلانی

توزیع ۵۵۹ قلم انواع تجهیزات پزشکی در گیلان

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان

توزیع ۵۵۹ قلم انواع تجهیزات پزشکی در گیلان