گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
ژوئن 27, 2014 کد خبر : 28026 خبر ها

رمضان، ماه تعلیم و تفسیر قرآن و تعمیق دین است

رمضان، ماه تعلیم و تفسیر قرآن و تعمیق دین است

گیلانیان : آیت الله زین العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان در همایش روحانیون و طلاب گیلان که امروز( ۵ تیر) در مصلی رشت برگزارشد اظهار کرد: ماه مبارک رمضان فرصت بسیار مناسبی است که همه ما در انجام فرایض دینی کوشا باشیم.

وی به گذر سال ها و ماه های سال و خطر سقوط در روزمرگی اشار کرد و گفت: همه ساعات و ماه های سال یکسان نیستند و فرصت های بسیار مناسبی در ماه مبارک برای همگان وجود دارد، ماه رمضان سفره تعلیم و تفسیر قرآن و تعمیق دین و احکام الهی است.

نماینده ولی فقیه در گیلان ادامه داد: ماه رمضان، ماهی است که باید احکام دین را بیاموزیم و به همگان یاد دهیم و فرصت بسیار مغتنمی است که در این ماه باید احکام دین و ارزش های دینی را برای مردم بیان کنیم.

آیت الله قربانی در ادامه افزود: روحانیون باید مانند دکتر در جامعه باشند یعنی درد را بشناسند و بعد دارویی تجویز کنند که مخصوص آن درد باشد.

وی با بیان اینکه باید دین را با تمام حقایقش درک کنیم افزود: توصیه من این است شما روحانیون باید اطلاعات و معلومات خود را افزایش داده و از طریق استفاده از کتاب های دینی که از شخصیت های بزرگ دینی اسلام به جا مانده بر معلومات خود بیفزایید و در ماه مبارک رمضان آن را به مردم منتقل کنید.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر تقویت حوزه های علمیه، افزود: فهمیدن یک مطلب دینی در واقع عبادت است و نیز انجام کاری شایسته که به نفع جامعه و افراد باشد خود یک عبادت است.

وی گفت: شما روحانیون و مبلغان دینی مانند دیده بانان نظام هستید حرف شما در مردم بیشتر تاثیر گذاراست مردم گفتار و رفتار شمارا قبول کرده و سخنان شما برای مردم حجت است.

امام جمعه رشت تاکید کرد: روحانیون باید بیشتر تلاش کنند تا آنچه که نیاز جامعه کنونی است به دیگران منتقل شود و راه گشای مشکلات مردم باشد.

قربانی در ادامه خطاب به استاندار گفت: برای حل مشکلات فعلی مردم از استاندار می خواهند تعامل ویژه ای با روحانیون داشته باشند تا مشکلات مردم به نحوی حل شود.

وی تصریح کرد: مساجدی که در استان در ماه مبارک رمضان فعال هستند سعی شود از یک مبلغ و روحانی دلسوز دینی برای انعکاس ارزشهای دینی استفاده کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با روند قابل قبول تربیت قرآن آموزان در استان تصریح کرد: ۶۰ هزار قاری قرآن در مقاطع مختلف در استان شناسایی شده است که این ماه فرصت بسیار مناسبی است که جوانان و نوجوانان را با مفاهیم و تفسیر قرآن آشنا کرده تا از بسیاری از معضلاتی که جامعه را تهدید می کنند جلوگیری کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی