گیلانیان
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ Saturday, 28 January , 2023
اکتبر 26, 2012 کد خبر : 14016 خبر ها

امام جمعه موقت رشت:

رمی‌جمرات نماد ظلم‌ستیزی در جهان است

رمی‌جمرات نماد ظلم‌ستیزی در جهان است

گیلانیان : امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه پیام مقام معظم رهبری در کنگره حج فرصت بسیار بزرگی برای اصلاح نقش مسلمانان است، گفت: رمی‌جمرات نماد ظلم‌ستیزی در جهان است.

حجت‌الاسلام والمسلمین یوسف صدیق عربانی امروز در نماز عید قربان این شهر قربان را از اعیاد بزرگ مسلمانان خواند و اظهار کرد: عید قربان روز بزرگ خداست. وی با بیان اینکه اخلاص ابراهیم (ع) خدایی بود، افزود: دشمن حیرت زده است و نمی‌داند مسلمانان چگونه با دفاع از اسلام و رسول خدا نقشه‌های آنها را مهار می‌کنند.

خطیب موقت رشت با اشاره به اینکه اسلام با مجاهدت و تلاش مسلمانان در کشورهای دنیا رشد کرده و گسترش یافته است، تصریح کرد: مسلمانان فرمان خداوند را اطاعات می‌کنند.

وی مسلمان را تسلیم فرمان خداوند دانست و تصریح کرد: آثار روز حج تا زمانی که حاجی گناهی مرتکب نشود در چهره‌اش نمایان است.

صدیق عربانی پیام مقام معظم رهبری در کنگره حج را فرصت بسیار بزرگی برای اصلاح نقش مسلمانان دانست و ابراز کرد: مسلمانان در این کنگره مشکلات همدیگر را می‌شناسند.

وی، رمی‌جمرات را نماد ظلم‌ستیزی در جهان نامید و با اشاره به حوادث سوریه اذعان کرد: دشمنان به این دلیل با سوریه می‌جنگند که بیش از سه دهه سوریه برای نفع مسلمانان لبنان و فلسطین تلاش می‌کند.

امام جمعه موقت رشت در ادامه با بیان اینکه مسئولان استان برای اشتغالزایی جوانان تلاش کنند، خاطرنشان کرد: مسئولان استان از کلی‌گویی پرهیز کنند و به فکر اشتغال جوانان باشند.

وی با تصریح بر اینکه موسسه‌های آموزشی و واحدهای تولیدی به نیروی جوان نیاز دارند، یادآور شد: مسئولان به وعده‌هایی که می‌دهند عمل کنند.

صدیق‌عربانی به سالروز شهادت حسین فهمیده اشاره کرد و افزود: به همین مناسبت ستاد محمدحسین فهمیده تشکیل می‌شود و از جوانان می‌خواهیم زندگی شهید فهمیده را دنبال کرده و پاک زندگی کنند.

وی درباره تحریم‌ها علیه ایران ابراز کرد: دشمن بداند انقلاب اسلامی ایران، حسینی است و ملت نیز ولایت‌مدار هستند و حتی یک گام از مواضع خود عقب‌نشینی نمی‌کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی