گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
می 2, 2016 کد خبر : 48387 خبر ها

رهاسازی روزانه ۱۶ میلیون متر مکعب آب سد سفیدرود به شالیزارهای گیلان

رهاسازی روزانه ۱۶ میلیون متر مکعب آب سد سفیدرود به شالیزارهای گیلان

گیلانیان : سرپرست شرکت آب‌ منطقه‌ای گیلان از رهاسازی روزانه ۱۶ میلیون متر مکعب آب سد سفیدرود به شالیزارهای این استان خبر داد.

مجید نیکخوی بعد از ظهر امروز در حاشیه رهاسازی آب سد سفیدرود به خبرنگار فارس اظهار کرد: آب‌اندازی کانال‌های آبیاری کشاورزی گیلان از امروز آغاز شده است.

وی خروجی آب سد سفیدرود را ۲۱۵ میلیون متر مکعب بر ثانیه عنوان کرد و گفت: ورودی آب به سد سفیدرود نیز حدود ۲۱۵ میلیون متر مکعب آب بر ثانیه است.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای گیلان آب‌گذاری کانال‌های آبیاری را بستگی به نذورات جوی دانست و تصریح کرد: روزانه ۱۶ میلیون متر مکعب آب سد سفیدرود برای شالیزارهای گیلان رهاسازی می‌شود.

این مسئول، مدت رهاسازی آب از سد سفیدرود را تا پایان اردیبهشت ماه جاری عنوان کرد و گفت: پس از این تاریخ آب به صورت نوبت‌بندی در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

نیکخوی با تأکید بر ضرورت صرفه‌جویی در مصرف آب کشاورزی، خاطرنشان کرد: از اواخر اردیبهشت ماه آب سد سفیدرود نوبت‌بندی می‌شود.

به گفته وی، سد سفیدرود تنها سد مخزنی گیلان است که آب ۱۸۰ هزار هکتار شالیزارهای گیلان از ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار این استان را تأمین می‌کند.

 سرپرست شرکت آب منطقه‌ای گیلان از کشاورزان این استان خواست با استفاده بهینه از آب سد سفیدرود شالیزارهای خود را برای نشای برنج آماده کنند.

۳۳۰ هزار خانوار کشاورز آبخور سد سفیدرود هستند و کشت و کار برنج تا مرداد ماه ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد