گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
مارس 6, 2014 کد خبر : 25397 خبر ها

روابط اقتصادی با چچن گسترش می یابد

روابط اقتصادی با چچن گسترش می یابد

گیلانیان : استاندار گیلان امروز با هیئت عالی رتبه ی سیاسی و اقتصادی از چچن شامل رئیس هیات دولت و وزرای اقتصاد و تجارت و مالی این کشور دیدار و گفتگو کرد .

دکتر نجفی در این دیدار با اشاره به توانمندی های بالای گیلان در حوزه روابط خارجی گفت : تنها منطقه آزاد شمال کشور در استان قرار گرفته و ۲ منطقه ویژه دیگر نیز در دست پیگیری می باشد .

نماینده عالی دولت در گیلان بندر انزلی را جزو بنادر بزرگ و فعال کشور دانست و افزود : این بندر از توانمندی بالایی برخوردار بوده و می تواند نقش مهمی را در توسعه روابط با اروپا وحوضه قفقاز ایفاء نماید .

استاندار گیلان اجرای راه آهن قزوین – رشت – انزلی را از جمله برنامه های کاری دولت عنوان کرد و گفت : با اجرای خط ریل انزلی به استارا این خط ریلی به راه آهن سراسری آذربایجان و روسیه متصل خواهد شد .

دکتر نجفی برگسترش همکاری مشترک بخش های اقتصادی ، تجاری ، اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن و بخش خصوصی متقابل تأکید کرد و گفت : گیلان تجارب خوب و ارزنده ای در بخش های تحقیقات کشاورزی ، صنعت ، تجارت دارد که می تواند به طرف چچنی منتقل نماید .

وی برفعال نمودن و گسترش همکاری بیش از پیش بخش خصوصی بین دوطرف تأکید کرد و افزود : اگر زمینه حضور بخش های خصوصی را فراهم کنیم در آن صورت ارتباطات بصورت کاربردی گسترش خواهد یافت .

در ادامه این مراسم روسلان ادیلگریف رئیس هیأت دولت چچن اظهار داشت : بعداز اتمام جنگ در چچن این جمهوری در حال رشد در مسائل اقتصادی و صنعتی بوده است .

وی اظهار داشت : تحقیقاتی که در جمهوری چچن صورت گرفته مبنی براین است که باید روابط خارجی خود را با کشورهای مختلف علی الخصوص با کشورهای نزدیک به خود توسعه دهیم .

وی ایران را کشوری قدرتمند و بزرگ توصیف کرد و افزود : این کشور از پتانسیل های بالای اقتصادی برخوردار است .

رئیس هیأت دولت چچن افزود : ما می خواهیم روابط تجاری که هم اکنون با ایران داریم گسترش یابد ./منبع:روابط عمومی استانداری

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی