گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
فوریه 2, 2016 کد خبر : 45487 خبر ها

دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی های گیلان:

روابط عمومی ها در جهت پرشورتر کردن برنامه های دهه فجر گام بر می دارند

روابط عمومی ها در جهت پرشورتر کردن برنامه های دهه فجر گام بر می دارند

گیلانیان : دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی های گیلان با اشاره به اجرای بیش از ۵۴۰ برنامه متنوع فرهنگی و هنری در دهه فجر امسال توسط روابط عمومی های فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی استان، از روابط عمومی ها خواست در جهت پرشورتر کردن برنامه های دهه فجر گام بر می دارند.

یوسف گلشن عصر دوشنبه با اشاره به آغاز ویژه های برنامه های دهه مبارک فجر از امروز با نواختن زنگ انقلاب و حضور مسئولان و اقشار مختلف مردم در گلزارهای شهدای سراسر استان و تجدید میثاق با آرمان های امام و شهدا گفت: بر اساس گزارش های رسیده، در دهه فجر امسال بیش از ۵۴۰ برنامه فرهنگی و هنری در قالب های مختلف توسط روابط عمومی های فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی استان برگزار می شود.

وی تقویت امید ، نشاط، همبستگی و وحدت بین اقشار مردم همراه با برنامه های نوآورانه را از رویکردهای برنامه های دهه فجر امسال عنوان و خاطرنشان کرد: علاوه بر برنامه ریزی مراسم افتتاح پروژه های عمرانی و مراسم مختلف که روابط عمومی ها در آن سهیم هستند، برگزاری جشن های انقلاب در دستگاه های اجرایی، آذین بندی، چراغانی و فضاسازی ادارات، نهادها، مدارس و نقاط مختلف شهرها و روستاها، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی، برگزاری نشست های خبری، برپایی نمایشگاه های عکس، پوستر، روزنامه های آرشیو انقلاب و وصیت نامه های شهدا از مهمترین برنامه های اجرایی توسط روابط عمومی ها می باشد.

مسئول کمیته سازمانها و نهادهای ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان، نقش روابط عمومی ها را در برگزاری شایسته برنامه های دهه فجر بسیار موثر دانست و تصریح کرد: روابط عمومی ها با استفاده از ظرفیت رسانه ها، پتانسیل موجود در دستگاه ها و تبلیغات محیطی در پرشورتر کردن برنامه های دهه فجر گام بر می دارند.

گلشن با اشاره به اینکه رسانه های ارتباط جمعی استان با تبیین دستاوردهای ارزنده نظام در بخش های مختلف زمینه حضور گسترده تر مردم استان در برنامه های ایام الله دهه فجر امسال را فراهم می کنند، گفت: تمام تلاش روابط عمومی دستگاه های اجرایی گیلان این است که از ظرفیت ارزشمند رسانه های ارتباط جمعی استان برای تبیین اقدامات و فعالیت ها و خدمات نظام استفاده بهینه کنند .

مدیرکل روابط عمومی استانداری گیلان همچنین به نقش تأثیرگذار شورای هماهنگی روابط عمومی های استان در تصمیم گیری ، برنامه ریزی و اطلاع رسانی مناسبت های مختلف اشاره و خاطرنشان کرد: در جهت چابک سازی این شورا در جلسات مختلفی که از بدو تشکیل تاکنون برگزار شده، نسبت به بررسی مواد و اصلاح اساسنامه اقدام و تصمیم های موثری اتخاذ شد.

دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی های استان از تشکیل کمیته های تخصصی در نشست اخیر شورا خبر داد و افزود: این کمیته ها در جهت پیشبرد بهتر اهداف و امور تخصصی مربوط به روابط عمومی ها تشکیل شده تا با ارائه پیشنهادات کاربردی، در جلسات شورا نسبت به آن تصمیم گیری شود.

وی به تشکیل هفت کمیته تخصصی در شورای هماهنگی روابط عمومی های استان اشاره و اظهار کرد: عناوین کمیته ها شامل کمیته نظارت ارزیابی عملکرد، کمیته منابع انسانی،آموزش و پژوهش، کمیته طرح و برنامه، کمیته ارتباطات،تبلیغات و اطلاع رسانی، کمیته مراسم،مناسبت ها و تشریفات، کمیته شهرستان ها و کمیته امور بین الملل می باشند که هرکدام از آن ها با مسئولیت یکی از اعضای شورا تشکیل جلسه می دهد.

گلشن بر ضرورت آموزش روابط عمومی های استان در قالب های مختلف تأکید و تصریح کرد: این اقدام مهم و اساسی در کمیته آموزش این شورا در حال بررسی است تا با ارائه پیشنهادات نسبت به عملیاتی کردن آن تصمیم گیری شود.

وی همچنین از برگزاری دوره تشریفات اداری ویژه مدیران روابط عمومی ها استان به همت این شورا در آینده ای نزدیک خبر داد.

وی به برنامه ریزی برای برگزاری شایسته ویژه برنامه روز روابط عمومی سال ۹۵ اشاره کرد و گفت: کیفی سازی برنامه های این روز در دستور جلسه بعدی این شورا قرار دارد که در خصوص آن، تبادل نظر خواهد شد.

مدیرکل روابط عمومی استانداری گیلان یکی دیگر از برنامه های اصلی شورا را برگزاری انتخابات شورای هماهنگی روابط عمومی های شهرستان های استان در آینده نزدیک عنوان و خاطرنشان کرد: درتلاش هستیم تا با تشکیل این شورا در شهرستان ها، هم افزایی مورد نظر در بحث اطلاع رسانی برنامه های دهه مبارک فجر،هفته دولت و روز روابط عمومی را اجرایی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: سایت اختصاصی شورای هماهنگی روابط عمومی های استان نیز در راستای اطلاع رسانی بهتر از سوی روابط عمومی استاندازی راه اندازی می شود.
امروز دوازدهم بهمن ماه، آغاز ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ایران است./ منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد