گیلانیان
جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ Friday, 18 October , 2019
خرداد ۲۹, ۱۳۹۸ کد خبر : 73721 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس گمرک جمهوری آذربایجان :

روابط فرهنگی و اقتصادی جمهوری آذربایجان و ایران گسترش می‌یابد

روابط فرهنگی و اقتصادی جمهوری آذربایجان و ایران گسترش می‌یابد

گیلانیان : رئیس گمرک جمهوری آذربایجان گفت: دولت جمهوری آذربایجان همواره در راستای توسعه فرهنگی و اقتصادی با دولت جمهوری اسلامی ایران گام برداشته است.

صفر مهدی‌اف ظهر امروز در آیین افتتاح پروژه الکترونیکی “ای تیر” در این شهرستان اظهار داشت: دولت جمهوری آذربایجان همواره در راستای توسعه فرهنگی و اقتصادی با دولت جمهوری اسلامی ایران گام برداشته است.

وی با بیان اینکه روابط دوستانه دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان باعث افزایش امنیت اقتصادی در منطقه شده است افزود: دو کشور در راستای تقویت دوجانبه تمام تلاش خود را انجام می‌دهند که قطعاً با ادامه این روند بهره‌برداری پروژه‌های مشترک ادامه خواهد داشت.

وی مناسبات دو کشور در حوزه تجاری و اقتصادی را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: یکی از پروژه‌های مهم و بین‌المللی برای توسعه اقتصادی منطقه اجرای پروژه الکترونیکی “ای تیر” است که امروز به‌صورت آزمایشی به بهره‌برداری رسید.

رئیس‌کل گمرک جمهوری آذربایجان اجرای این پروژه را به نفع دو کشور دانست و تصریح کرد: با اجرای این پروژه بین‌المللی، اسناد کاغذی حذف و مبادلات تجاری الکترونیکی می‌شود که این امر باعث تسریع و مبادلات تجاری خواهد شد.

مهدی‌اف با تأکید بر اینکه روابط گمرک دو کشور همواره بر پایه دوستی و همبستگی استوار است خاطرنشان کرد: تا امروز تمام مناسبات گمرکی بین دو کشور به‌صورت کاملاً عادی و استاندارد اجرا شده است.

وی با بیان اینکه اقدامات مشترک گمرکی دو کشور جهت تقویت مناسبات اقتصادی کریدور شمال-جنوب ادامه خواهد داشت بر لزوم تقویت و توسعه مناسبات اقتصادی دو کشور تأکید کرد.

به گزارش تسنیم، این مراسم با حضور رئیس گمرک جمهوری اسلامی ایران و رئیس گمرک جمهوری آذربایجان، سفیر ایران در جمهوری آذربایجان و سالن همایش تبلیغات اسلامی آستارا برگزار شد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با بیش از ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان واقع‌شده است و مرز زمینی آن از لحاظ تردد کامیون‌ها، پرترددترین مرز شمال کشور محسوب می‌شود.منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

برنج باکیفیت گیلان برند مشخصی ندارد

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان :

برنج باکیفیت گیلان برند مشخصی ندارد

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان :

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان :

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz