گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
آگوست 20, 2014 کد خبر : 29124 خبر ها

مسرور:

رودخانه‌های رشت در ۵۴ نقطه میزبان فاضلاب‌ها هستند

رودخانه‌های رشت در ۵۴ نقطه میزبان فاضلاب‌ها هستند

گیلانیان : مدیرکل بازرسی گیلان گفت: دو رودخانه گوهررود و زرجوب شهر رشت در ۵۴ نقطه میزبان فاضلاب‌ها و پساب‌های خانگی، صنعتی و بیمارستانی هستند.

سیف الله مسرور بعد از ظهر چهارشنبه در دومین نشست کمیته ساماندهی رودخانه‌های گیلان که با حضور مسئولان کشوری و استانی در سالن کنفرانس بازرسی گیلان برگزار شد، افزود: نخستین نشست این کمیته که در هفتم خردادماه امسال برگزار شد نتایج مطلوبی را به دنبال داشته است.

وی اظهار داشت: در این جلسه توافق هایی در زمینه جلوگیری از برداشت غیر مجاز و بی‌رویه شن و ماسه از بستر رودخانه‌های استان به ویژه سفیدرود و تجدیدنظر در مورد نحوه دفن زباله، عایق سازی محل دفن زباله سراوان و تجمیع بودجه همه دستگاه ها برای کاهش آلودگی و غیره صورت گرفت.

مدیرکل بازرسی گیلان ادامه داد: بر اساس بازرسی های انجام شده از ۱۰ معدن سن و ماسه استان همه این معادن با برداشت بی رویه از بستر رودخانه ها متخلف شناخته شده اند.

وی افزود: علاوه براین ۱۱ ناظر و دو مدیر سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با انجام تخلفاتی به مراکز قضایی معرفی شده ‌اند.

مسرور با بیان اینکه نظارت بر عملکرد دستگاه های اجرایی گیلان و تبیین و انتقال مسائل استان به بخش های مربوطه وظیفه مهم اداره کل بازرسی گیلان است، گفت: در راستای احیای رودخانه ها کاشت درختان برای رفع بوی بد فاضلاب موجود در رودخانه ها و تصفیه پساب های بیمارستانی به همراه ساخت تصفیه خانه در شهر صنعتی رشت باید در دستور کار قرار گیرد.

اخبار مرتبط

نظرات

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی