گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
ژانویه 28, 2016 کد خبر : 45394 خبر ها

روزهای برفی، ما را از بیماران نیازمند به خون غافل نکند

روزهای برفی، ما را از بیماران نیازمند به خون غافل نکند

گیلانیان : نیاز به خون و فرآورده های خونی همیشگی است بنابراین حواسمان باشد که روزهای زیبای برفی و سرمای زمستان، ما را از بیماران نیازمند به این مایع حیاتی غافل نکند.

مدیرکل انتقال خون استان گیلان گفت: در زمان حاضر هیچ مشکلی به لحاظ تامین خون بیماران نیازمند در گیلان وجود ندارد اما مردم بدانند که در همه ایام به اهدا خون نیاز است.

علی داوودی از مردم استان گیلان خواست تا در روزهای سرد و برفی زمستان بیماران نیازمند به خون را فراموش نکنند.

وی اظهار داشت: معمولا بارش برف، باران و بروز سرما موجب پایین آمدن اهدای خون و ذخایر خونی می شود بنابراین اهداکنندگان در این ایام نیز کار خداپسندانه اهدا خون را فراموش نکنند.

مدیرکل انتقال خون استان گیلان خاطر نشان کرد: با اهدای خون می توان به بیماران نیازمند به این مایع حیاتی در بیمارستان ها، زندگی دوباره بخشید.

استان گیلان به دلیل دارابودن شرایط خاص توریستی و همچنین داشتن بیماران خاص مانند تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی، سرطانی و تصادفی و …. از استان های پرمصرف خون در کشور به شمار می رود.

طبق گزارش اداره کل هواشناسی گیلان، سامانه سرد و بارش زا که پیآمد آن بارش برف (بعضی نقاط مخلوط برف و باران) ، وزش باد(گاهی تند) است و از امروز (چهارشنبه) فعال شده، تا اواسط فردا در استان فعال بوده و بتدریج از سمت غرب استان، شاهد کاهش ناپایداری ها خواهیم بود.

طی شبانه روز گذشته، در بندرآستارا ۱۵ ، تالش ۱۰ ، رشت (ایستگاه هواشناسی فرودگاه) ۱۶ ، لاهیجان ۱۸ ، رودبار ۱۷ ، دیلمان ۲۵ و ماسوله ۲۰ سانتیمتر برف باریده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد