گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
آوریل 2, 2013 کد خبر : 17920 دسته‌بندی نشده

نگاهی به :

روزهای پرتلاطم شورای اسلامی کلانشهر رشت

روزهای پرتلاطم شورای اسلامی کلانشهر رشت

اختصاصی گیلانیان : حال و هوای نوروز ۹۲ در استان گیلان با انحلال نظام مدیریتی در مجموعه شورای اسلامی کلانشهر رشت همراه بود و سرانجام صدایی را که از مدت ها پیش از حنجره افراد آگاه و شهروندان تیزبین شهر برخواسته بود ، به همت سربازان گمنام امام زمان«عج» شنیده شد. آری ؛ درجایی که دیگر امید به بهبود و اصلاح نیست ، بهترین راه  پایان دادن به استقرار وضعیتی است که وجودش جز خسارت های بیشتر چیزی به ارمغان نخواهد داشت ! چراکه خواست غیر متعهدانه و به اصطلاح سیاست بازی نابخردانه باعث رشد تصاعدی در عدم شفافیت مسایل مدیریتی ، مالی ، خدشه دار شدن امور ارزشی و . . . خواهد شد . متأسفانه کلانشهر رشت با تمدید عمر مسئولیت سومین دوره شورای اسلامی شهر به جای بهره مندی از فرصت ها با چالشی بزرگ مواجه شد تا نارضایتی بحق شهروندان بیش از گذشته مورد توجه رسانه ها قرار گیرد.

 عدم تثبیت طرح های در دست اجرا با توجه به تنش های فراوان از جمله تغییرات در حوزه شهردار و شهرداری (داستان معروف و دنباله دار حکم دیوان عدالت اداری) ، درگیری فیزیکی اعضای شورای شهر در ماه مهمانی خدا و . . . سبب سلب اعتماد شهروندان از مجموعه مدیریت شهری گردید و بارها و بارها نظاره گر قهر و آشتی هایی بودیم که در نهایت با توجه به سلسله اتفاقات یک ماهه اخیر  برنامه های توسعه ای شهر را با روندی کند مواجه نمود تا حرکت در مسیر مدیریت واحد شهری معنا و مفهوم در خور شأن خود را در مرکز استان نداشته باشد! وجود چندصدایی و نبود فرهنگ شورایی در مجموعه شورای شهر در کنار نگاه غیر کارشناسانه و عموماً جزیره ای از جمله آفاتی است که بعضاً واحدهای شهری را در تسخیر نورچشمی هایی قرار می دهد که تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل!

از سویی دیگر لغزش در انظباط شهری هرگز فضا را به سمت کسب مطلوب درآمدهای پایدار و حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی آماده نمی کند و همچنان در نبود توزیع عادلانه خدمات شهری با موج نارضایتی افکار عمومی روبرو می شویم. بااین اوصاف مرز امنیت روانی شهروندان پیرامون روند عدالت اجتماعی در شهر از خیال تا واقعیت راهیست بس طولانی ! و به قول لسان الغیب  :ببین تفاوت ره کز کجاست تا به کجا؟!

به هر تقدیر با گذشت سه دوره مدیریت شهری به سبک شورایی و چربش نواقص و کاستی ها بر امور مثبت شهری در کلانشهر رشت ، امیدواریم تا در انتخابات پیشرو با در نظرگرفتن تجارب گذشته ، عزم جدی تری را در گزینش منتخبان آینده به خرج دهیم . هرچند همچنان نمی توان نسبت به برخی از حقایق چشم فرو بست. اما این انتظار از نامزدهایی که این روزها به شدت در تب و تاب تبلیغات  پنهان و آشکار هستند ، می رود تا برای کسب کرسی پارلمان محلی زمانی پیش قدم شوند که اندک آشنایی نسبت به امور شهری داشته باشند و حقیقتاً حس مسئولیت پذیری را در وجود خود احساس نمایند و به فرموده قرآن کریم : »إِنَّ السَّمْعَ وَالْبَصَرَ وَالْفُؤَادَ کُلُّ أُولـئِکَ کَانَ عَنْهُ مَسْؤُولا«

«و چیزى را که بدان علم ندارى دنبال مکن، زیرا گوش و چشم و قلب، همه مورد پرسش واقع خواهند شد »

اخبار مرتبط

نظرات

  • نیماجان بازهم عجله کردی چرااینقدر زود تحت تاثیر فضاقرارمیگیری؟

  • با تشکر از عاملین دستگیری. پس تو رشت هم چشمان تیزبینی هست. چه بسا بهتر است جلوی جاری شدن و ریختن آبرو را از سرچشمه بگیریم
    نامزدهایی که پول خرج میکنند و با هیاهو ورود میکنند به انتخابات رد صلاحیت بشن.
    رای ما جمعی از دانش آموزان ملاصدرا … ( دبیر با مرام و با شخصیت و دوست داشتنی )

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی