گیلانیان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ Monday, 26 September , 2022
ژوئن 27, 2014 کد خبر : 28072 خبر ها

امام جمعه رشت:

روزه خواران حرمت شکنی نکنند

روزه خواران حرمت شکنی نکنند

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در آستانه حلول ماه مبارک رمضان از آنانی که به هر دلیل توانای روزه داری نیستند خواست، حرمت این ماه مبارک را پاس دارند.

آیت الله زین العابدین قربانی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته افزود: طبق گزارش های رسیده از دفتر مقام معظم رهبری، روز یکشنبه – هشتم تیرماه – نخستین روز از ماه مبارک رمضان خواهد بود.

وی اظهار کرد: پاسداشت شان ماه مبارک رمضان وظیفه همه است؛ و نیروی انتظامی می بایست با روزه خواران در ملا عام ، برخورد قانونی نماید.

امام جمعه رشت در خطبه نخست نماز جمعه این هفته با توجه به فرمایشات پیامبر اکرم (ص) مردم را در ماه مبارک رمضان به برپایی نماز و خواندن قرآن، رعایت اخلاق نیک، صله رحم، گرامی داشتن ایتام و … دعوت کرد.

وی همچنین، با اشاره به روز جهانی مبارزه با مواد مخدر بیان کرد: متاسفانه ، بسیاری از خانواده ها با این پدیده شوم دست به گریبانند؛ و همه افراد جامعه می بایست دست به دست هم دهند تا ریشه این بلای خانمانسوز را برای نجات نسلمان بخشکانند.

وی، در ادامه با اشاره به هفتم تیرماه – سالروز شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران ایشان و همچنین سالروز ترور مقام معظم رهبری اظهار کرد: متاسفانه هنوز منافقان دست از انقلاب اسلامی نکشیده اند و باید بیش از همیشه هوشیار بود.

آیت الله قربانی، در بخش دیگری از سخنانشان جنایات گروه تروریستی داعش در عراق را به شدت محکوم کرد و افزود: مسلمانان شیعه و سنی پیام روحانیت را لبیک گفتند و جلو برخی از جنایات این گروه را مانع شدند.

نماز جمعه این هفته رشت با حضور گسترده مردان و زنان نمازگزار در مصلی امام خمینی (ره) رشت برگزار شد . /منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی