گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
نوامبر 16, 2012 کد خبر : 14835 خبر ها

آیت الله 'زین العابدین قربانی'

روسای کشورهای اسلامی برای مقابله با اسراییل متحد شوند

روسای کشورهای اسلامی برای مقابله با اسراییل متحد شوند

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گفت: روسای کشورهای اسلامی باید برای جلوگیری از حملات و مقابله با جنایات رژیم غاصب صهیونیستی متحد شوند.

آیت الله ‘زین العابدین قربانی’ در خطبه های نماز جمعه این هفته رشت، با محکوم کردن حملات رژیم اشغالگر صهیونیستی به غزه افزود: امروز این رژیم غاصب با حمایت امریکا، غرب و سلاطین زیر نفوذ امریکا به منطقه غزه حمله کرده که خسارات زیادی به مردم مظلوم این منطقه وارد شده است؛ اما آنان بدانند رزمندگان اسلام پاسخ آنان را خواهد داد.

وی در ادامه خواستار بیداری و وحدت کشورهای اسلامی برای کوتاه کردن شر این غده سرطانی از منطقه خاورمیانه و کشورهای اسلامی شد و افزود: اگرچه این امر دور از دسترس نیست.

وی در ادامه؛ از سکوت امریکا، سازمان ملل و سایر کشورهای منطقه در مقابل جنایات صهیونیست ها در فلسطین اشغالی انتقاد شدید کرد.

امام جمعه رشت همچنین با اشاره به آغاز ماه محرم گفت: امام حسین (ع) برای اصلاح دین جدش رسول اکرم (ص) و امر به معروف و نهی از منکر از مکه بسوی کربلا حرکت کرد.

آیت الله قربانی افزود: امر به معروف و نهی از منکر مایه قوام دین است و واجبی است که قوام واجبات دیگر به آن بستگی دارد.

وی با بیان اینکه قوام دین به احیای امر به معروف و نهی از منکر وابسته است، بیان کرد: با احیای این فریضه مهم اسلامی واجبات دین سرپا می ماند و جامعه امنیت پیدا می کند.

امام جمعه رشت از مطبوعات و رسانه ملی خواست در زمینه احیای امر به معروف و نهی از منکر و بیان بسیاری از مسائل تلاش کنند؛ زیرا که امر به معروف موجب اجرای حق و عدالت و آبادی در زمین می شود.

آیت الله قربانی گفت: برای برخورداری از فیوضات ماه محرم، عزاداری ها باید بخوبی برگزار شود زیرا سرمایه معنوی آخرت همه ما عرض ارادت به ابا عبدالله الحسین(ع) است.

وی با تاکید بر اینکه شخصیت امام حسین (ع) و ۷۲تن از یاران باوفایش در مرثیه سرایی ها محترم شمرده شود، افزود: در مرثیه خوانی و سخنرانی ها باید از حرف های خرافاتی پرهیز شود.

امام جمعه رشت در ادامه، بسیجیان را بزرگترین پشتوانه انقلاب اسلامی خواند و گفت: بسیجی سربازی آماده به خدمت در همه جبهه ها از جمله سازندگی ، دفاع از کشور ، تعلیم و تربیت ، مبارزه با فقر و استکبار جهانی است .

آیت الله قربانی با اشاره به برگزاری رزمایش ولایت چهار در مدت شش روز از سوی رزمندگان اسلام در کشور اظهار کرد: این رزمایش زلزله در ارکان دشمنان ایران ایجاد کرده است .

به گزارش ایرنا، نمازگزاران رشت و دیگر شهرهای گیلان نیز همزمان با نمازگزاران سراسر کشور بعد از برگزاری نماز جمعه با شرکت در راهپیمایی و سر دادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل، جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی را با آتش زدن پرچم های آمریکا و اسراییل غاصب محکوم کردند

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی